wtorek, 5 maja 2015

jak mało potrzeba mi do szczęścia.

W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie.

Anatol France

Słońce, ciepło, zapach kwitnących wiosennych kwiatów i drzew i radość po szarych i zimnych dniach.  Zastanawiam się jak mało potrzeba mi do szczęścia.

Zerwałam pierwsze łodyżki rabarbaru  gotuję kompot mniam 

Lubię  ciasta z rabarbarem . Najbardziej smakuje mi drożdżowe z rabarbarem, ale potem także z innymi sezonowymi owocami.Dlatego dziś ten przepis znaleziony w sieci. Sama robię podobnie. Zmykam do ogrodu. Praca tam na mnie czeka, a ponieważ jest piękna pogoda to szkoda siedzieć w domu. Tu znów będzie sprzątanie,i komputer kiedy pogoda nie zachęca na wyjście z domu...ale spokojnie, zawsze na chwilkę tu wpadnę hehe, inaczej nie potrafię,bo juz za bardzo uzależniona jestem.

http://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/rabarbar/przepisy.html

http://www.mojewypieki.com/post/ciasto-kruche-z-rabarbarem-i-kruszonka  Przepis i obrazek z sieci

Składniki:
30dkg maki
2 dkg świeżych drożdży
niepełna szklanka mleka
2 żółtka
8 dkg cukru
5 dkg masła - roztopić
szczypta soli

1/2 kg rabarbaru
2 łyżki cukru

Na kruszonkę:
10 dkg maki
5 dkg masła
5dkg cukru pudru

Sposób wykonania:
Zrobić zaczyn – drożdże wymieszać z 1 łyżką cukru, dodać ok. 10 dkg maki i mleka tyle by zaczyn miał gęstość śmietany. Odstawić  w ciepłe miejsce do wyrośnięcia – powinien podwoić objętość.
Żółtka utrzeć z pozostałym cukrem, dodać mąkę z solą, rozczyni resztę mleka. Wyrabiać ciasto, aż zaczną powstawać pęcherzyki powietrza. Wtedy stopniowo dodawać rozpuszczone masło i jeszcze chwile wyrabiać – powinno odchodzić od ręki. Ciasto lekko oprószyć mąką, przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.
Umyty i osuszony rabarbar pokroić w cienkie kawałki i krótko (żeby się nie rozpadł)przesmażyć z 2 łyżkami cukru.
Wszystkie składniki na kruszonkę zagnieść palcami.
Kiedy ciasto podwoi objętość delikatnie rozwałkować i umieścić w oprószonej mąką blaszce. Na ciasto wyłożyć rabarbar i posypać obficie kruszonką. Piec 30-35 minut w temperaturze 180oC. Po wystudzeniu posypać cukrem pudrem.
Smacznego!

Archiwum bloga