czwartek, 26 marca 2015

Warto już dziś zacząć przygotowywać się do Wielkanocy, czyli zrobić porządki, zaplanować świąteczne menu, przyszykować świąteczne dekoracje.

http://www.se.pl/wiadomosci/ciekawostki/zyczenia-na-wielkanoc-zyczenia-wielkanocne-wierszyki-krotkie-i-ladne-zyczenia_564964.html

super-fokus-dawna-magia-wielkanocyWielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan, które upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W tym roku Wielkanoc wypada w kalendarzu 5 kwietnia, a II dzień świąt wielkanocnych 6 kwietnia.

 Święta więc tuż, tuż. Warto już dziś zacząć przygotowywać się do Wielkanocy, czyli zrobić porządki, zaplanować świąteczne menu, przyszykować świąteczne dekoracje.

 Warto także już zaczął wysyłać kartki z wielkanocnymi życzeniami. Życzenia na Wielkanoc to bardzo ważna sprawa. W naszej tradycji przed świętami wielkanocnymi przesyłamy sobie życzenia. 

I chociaż na kartach świątecznych często są już wypisane życzenia wielkanocne, to warto wpisać jeszcze kilka słów od siebie. Zwykle życzymy bliskim zdrowia, szczęścia, spokojnych i radosnych świąt.

 Jednak są tacy, którzy chcą przesłać życzenia wyjątkowe, które trafią do serca adresata. Jeśli nie masz pomysłu na to jakie życzenia przesłać bliskim, to skorzystaj z  podpowiedzi. Krótkie, wesołe i poważne, ładne wielkanocne wierszyki i życzenia, na kartki świąteczne i na SMS ..


Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych
oraz wszelkiej pomyślności i radości
w życiu zawodowym i prywatnymNiech z okazji Wielkiej Nocy
radość, spokój w życie wkroczy.

miłych spotkań w gronie rodziny i wśród
 przyjaciół

****************************************
Bez obawy . Jeszcze tu będę.
Dziś jestem u siebie w moim ogrodzie,bo pogoda piękna i słoneczna,
 a mam w ogrodzie co robić

Na południowej ścianie zakwitły juz pierwsze kwiaty forsycji


Pięknie i wiosennie tu u mnie było ale przegonił mnie deszczyk

(teraz jest 13,29, jestem głodna idę do kuchni zrobić sobie coś do zjedzenia)


A kiedy się nie chce szukać filozofii i głębszych sensów,zwykle w domu jest  kapusta pekińska trochę majonezu i cytryny,  ekonomicznie i chrupiąco.

(Dodałam jeszcze trochę oleju z orzechów włoskich do tej sałatki,zakupiłam ostatnio w Lidlu.Poszukam w necie i jutro o nim napiszę.)

 Do niej na szybko kluski śląskie z zamrażarki,
 sos knorra pieczeniowy z torebki do smażonej na oleju rzepakowym cebulki,i
 do tego sosu plaster schabu w galarecie,to trochę podsmażyć, i był obiad  w pół godziny jak ta lala he he.Archiwum bloga