niedziela, 21 kwietnia 2013

Oddycham i ruszam się jeszcze.w tą wiosenną niedzielę

http://www.modnaseniorka.pl/artykul/danuta-wojtowicz/


DziękujęDziękuję za życie,


Dziękuję, że jestem,


Oddycham i ruszam się jeszcze.


Dziękuję za szorstkość ludzi mi bliskich


I z drugiej strony , za serce ich wszystkich,


Za ich cierpliwość na moje słabości,


A także za wspólne przeżywanie chwil złości,


Wywołanych życia cierpieniem,


Które spotyka nas na drodze


I powoduje, że odczuwamy los srodze.


Ale to tylko siłę nam daje ( nic bowiem nas tak nie 


wzmacnia…)

Panie Ty kochasz nas, ja to widzę!


Nasze upadki planujesz celowo,


Byśmy podnieśli się i żyli na nowo,


Wybierając już nowy sens życia…


To jest ta cała TAJEMNICA…                       ********************************
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=35260


Kwiaty wiosny w ogrodzie


Elbląg w portEl.pl, Kwiaty wiosny w ogrodzie
wiosenne kwiaty cieszą najbardziej...

Wreszcie zakwitły! Błękitne szafirki, białe przebiśniegi i zawilce, kolorowe krokusy i pierwiosnki. Wkrótce rozchylą płatki narcyzy, tulipany, hiacynty i niezapominajki. Po ciężkiej zimie warto poświęcić im trochę uwagi, nawożąc i chroniąc przed szkodnikami.

         Naszym pięknym kwiatom wiosennym zagrażają liczne szkodniki. Możemy je skutecznie odstraszać, stosując naturalne i ekologiczne opryski z wywarów ziołowych.
     Przeciw mączniakom, przy widocznym porażeniu można zastosować odwar ze skrzypu lub z czosnku. Zapobiegawczo przeciw mszycom i w celu wzmocnienia roślin można przygotować oprysk z pokrzyw.
     
     Jak przygotować ekologiczne opryski?
     
     Ze skrzypu: 500 g świeżego lub 100 g suszonego skrzypu namoczyć w 5 litrach wody przez 2 pełne doby, następnie gotować przez pół godziny a po ostudzeniu przecedzić i rozcieńczyć w stosunku 1:5 (1 litr płynu i 5 litrów wody). Wywarem opryskać całą roślinę, można też nim dodatkowo rośliny podlewać.
     
     Z czosnku: 25 g czosnku rozgnieść i zalać 1 litrem wrzącej wody. Następnie płyn ostudzić i przecedzić. Dolać 4 litry wody. Opryskiwać całą roślinę.
     
     Z pokrzyw: 500 g świeżych pędów pokrzyw lub 100 g pokrzyw suszonych na 5 litrów wody. Pokrzywy należy moczyć przez 24 godziny, po czym zagotować. Po ostudzeniu płyn należy rozcieńczyć w stosunku 1:4.
                       ************************
 W moim ogrodzie niestety tak pięknych wiosennych kwiatków nie ma, ale już rozkwitają krzewy forsycji  i  trawa się już zazielenila. Musi mi to wystarczyć bo zdrowie już mi nie pozwala na pielęgnację  tych śliczności wiosennych. Ale porady tu wklejam ,może się komuś przydadzą a ja sobie trochę powspominam przy okazji czasy, kiedy i u mnie było tak bajecznie kolorowo w ogrodzie. Co oczywiście nie oznacza że teraz jest ponuro,co to to nie. Teraz jedynie jest kolorowo inaczej. Rośnie i kwitnie to co nie wymaga już takiej wielkiej dbałości ,czyli podlewania, pielenia i tp prac. Miłej niedzieli życzę tu do mnie zagladającym

Archiwum bloga