wtorek, 11 sierpnia 2015

Polubić upały się nie da

Na początku tygodnia najwyższą temperaturą będzie 34-35 stopni, ale w połowie tygodnia to znowu może być aż 38! Następne dni też będą upalne i codziennie prawie wszędzie w Polsce temperatura będzie przekraczać 30 stopni. Poniżej tej wartości będzie czasami jedynie na północy kraju, a zwłaszcza na wybrzeżu (25-27 stopni). Z dzisiejszych obliczeń wynika, że obecna fala upałów będzie trwać co najmniej do 25 sierpnia.
Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.


http://wiersze.kobieta.pl/wiersze/upal

Upał

Wentylator dmucha
Sztuczna zawierucha
I upał


Lody już nie chłodzą
Myśli ledwo chodzą

I upał


Każdy promyk praży
Jezioro już parzy
I upał


Piwo nie smakuje
Wszystko się gotuje

I upał


Łzami potu płaczesz
Nie mówisz a kraczesz

I upał


Dziewczyny nie nęcą
Choć się gołe kręcą

I upał


Myślisz co ci trzeba
Zabrać słońce z nieba  (trochę deszczu ....ratunku!!!)
I upał


*******************************************************

  Mój Brat  spędza noce na tarasie. Ciężkie czasy nastały i niebezpieczne nie tylko dla zawałowców ale i ciśnieniowców itp .A miałam dziś jechać nad Bałtyk, ale nici z tego. Domek znajomych Synowej jeszcze zajęty ,a na 2 dni pojechać tak daleko samochodem to nie dla mnie.

 
 Zawartość szafy z tego pokoju czeka na dalsze przemieszczenie do czasu kiedy może powrócić po remoncie do szafy..uffff...to już  dzisiejsza robota

Więc wypróżniam szafę z ubrań w kolejnym pokoju i przygotowuję się na dalsze malowanie i tapetowanie 2 ostatnich już pokoi tu na piętrze. Ale to dopiero chyba w przyszłym tygodniu. Bo teraz nie da się. Za gorąco.

 

 W pokojach tu na piętrze mam pomimo zasłon i okiennic zewnętrznych 33 stopni.

Dziś chyba pójdę skorzystać z basenu u syna w jego ogrodzie. Popytam też czy Oni jadą na te dwa dni, to im znów Dyzia będę pilnować. Śmieszy mnie ten ich pies.Odkąd jego zachowanie i dystans wobec mnie ignoruję i udaję że go nie widzę, zauważam że to go wprawia w jakieś zakłopotanie i próbuje na swój sposób do mnie się przymilać tak jakoś po swojemu z jednej strony, a z drugiej, jednak ma jeszcze taką dla mnie niezrozumiałą dozę lęku.Dziwne psisko he he..

Archiwum bloga