niedziela, 16 sierpnia 2015

Jakże cudowne wrażenie Ekstra pełne odprężenie

Jak już nie nad rzeką albo nad morzem, to chociaż w wannie ochłodzenie... (wiersz z sieci)

  Oszczędzajmy wodę ale bez takiej przesady jak w tym dowcipie he he

Kąpiel

Przychodzi baba do lekarza.
Lekarz ją bada, nie mogąc powstrzymać się od zatykania nosa.
- Nie mogłaby pani się częściej kąpać?
- Ale ja się kąpię codziennie!
- To niech pani chociaż w wannie wodę częściej zmienia

 

Kąpiel w wannie

Cała wanna gęstej piany
Relaks będzie dziś udany
Jakże cudowne wrażenie
Ekstra pełne odprężenie

Leżysz w wannie jak na łące
Wdychasz olejki pachnące
Czujesz świeżość jakby wiosny
Nawet uśmiech masz radosny

Cała skóra odświeżona
Jakby nowonarodzona
Już wyglądasz super pięknie
Wyłaź szybko, bo rozmiękniesz


Tak miał być wesoły coś żle nacisłam .Dziękuje:-)
autor

sarenka1965


Czy trzeba pić dwa litry wody dziennie?

Dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości płynów jest bardzo ważne, zwłaszcza, że nasze ciało składa się z wody aż w 60 procentach. Popularny pogląd głosi, że dla zdrowia konieczne jest picie 2 litrów wody dziennie, ale czy to prawda?

Dwa litry to ogólna dawka płynów, którą powinno się przyjmować każdego dnia, ale pod różnymi postaciami. Alternatywnie można wykorzystać przelicznik wynoszący około 40 mililitrów na każdy kilogram masy ciała. Ustalając normy trzeba jednak pamiętać, że woda znajduje się nie tylko w napojach, ale też w jedzeniu, więc dieta zgodna z zaleceniami nie wymaga opróżniania butli tego napoju każdego dnia. Takie postępowanie może co najwyżej zwiększyć częstotliwość wizyt w toalecie.
Woda jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i stanowi jego podstawowy budulec. Poza tym sprzyja odchudzaniu, ponieważ wypełnia żołądek i daje poczucie sytości, a stymulując do pracy nerki, pomaga oczyścić ciało z toksyn.
Pogląd o konieczności picia 2 litrów wody dziennie nie ma konkretnego autora, ale przypuszcza się, że za jego popularyzacją stoi lobby producentów wody butelkowanej, którzy w ten sposób chcą zwiększyć popyt na swoje produkty. Jeśli lubimy pić wodę, nie musimy jednak kupować jej w sklepie. Wiele badań, prowadzonych również przez polskie oddziały sanepidu, wykazało, że niegazowana, butelkowana woda w niczym nie różni się od zwykłej kranówki.

 http://www.doz.pl/czytelnia/a11597-

                                ************************************** 

http://republikakobiet.pl/kuchnia/kuchnia-przepisy/sorbet-z-cydru/

SORBET Z CYDRU

Czy wiecie, że niedosładzany cydr jest najbardziej dietetycznym alkoholem? Jedna szklanka to tylko 35 kcal. Można go więc smakować bez obaw o wagę – również w formie deseru.
Green Mill MojitoSkładniki na 4 porcje:
  • 1 butelka Cydru Green Mill
  • 200 g cukru brązowego
  • 5 szt. goździków
  • 1 laska cynamonu
  • sok z ½ cytryny
Przygotowanie:  
Cydr podgrzewamy lekko w garnku wraz z cukrem, goździkami i cynamonem i mieszamy, aż cukier się rozpuści. Dodajemy sok z ½ cytryny i chłodzimy całość. Wyjmujemy przyprawy i zimny płyn wlewamy do maszyny do lodów. Ustawiamy odpowiedni program, postępujemy jak w instrukcji na opakowaniu.
Płyn można też wlać do plastikowych pojemniczków na pojedyncze lody na specjalnym plastikowym stelażu, wstawić do zamrażarki do czasu zmrożenia się masy.
Sorbet można też przygotować bez żadnych akcesoriów: do miski i wstawiamy do zamrażarki, po godzinie dokładnie mieszamy. Trzeba powtarzać mieszanie co godzinę przez około 6 godzin, cały czas trzymając masę w lodówce. Formować gałki lodów za pomocą łyżki do lodów lub zwykłej łyżki. Ponieważ alkohol ma dużo niższą temperaturę zamrażania, osiągnięcie odpowiedniej konsystencji zabiera więcej czasu.
Green Mill Sorbet

Archiwum bloga