niedziela, 19 lipca 2015

Trochę o ubiorze na upały i takie inne moje gadki szmatki hehe

Lody malinowe wyszły mi wczoraj extra ,i pomimo jajek i kremówki waga na której stanęłam dziś rano wskazała poprawny dla mnie kierunek. Tak trzymać. Nawet dziś dobrze spalam po wczorajszej burzy i obfitym deszczu.Jest dopiero 7,28 niedziela rano, a ja już po kawie jestem. Pójdę dziś na 9 do kościoła , zahaczę o cmentarz który jest tuż obok naszego kościoła i położony jest w lesie, więc jest to także taki przedpołudniowy spacer dla mnie. Właściwie to już nawet jest to dla mnie jedyne cotygodniowe wychodne dla którego warto trochę bardziej zadbać o świąteczny strój. W tym roku w modzie jest dużo białego, a ja bardzo lubię biały ubiór. Za dużo ubrań wisi w szafach , i czasem mam problem z wyborem, i wybieram potem i przebieram się po kilka razy zanim wychodzę do ludzi hehe. Ale to lubię i uważam że właśnie w starszym wieku trzeba zadbać o to by ubiór nie trącił myszką . Dobrze ze teraz modne są sukienki i spódnice, bo w takich upałach jakie teraz mamy trudno by było mi wytrzymać w spodnich. Po domu to mam taki bawełniany strój pod którym mogę na golasa paradować, bo wszystko inne okropnie przeszkadza w takich temperaturach ..

http://stylzdrowia.pl/ubrania-na-lato-jakie-materialy-wybierac/


2g

Zdjęcie
Zrobione przed chwileczką(niewyraźne ale to i lepiej hehe). Już z kościoła powróciłam, i co pierwsze wszystko z siebie zrzuciłam i wlazłam w mój bawełniany wygodny ciuszek. Gorąccco!!!
Białe ubrania odkrywane na nowo zdjęcie 0

Obrazki z sieci

http://www.menopauza.pl/moda_4/poradnik_stylowy_1/biale_ubrania_odkrywane_na_nowo_1.html*********************************************************************************

Teraz zastanawiam się co dziś będę jadła i jak to zrobić by jak najkrócej przebywać w kuchni. Otworzę lodówkę to pewnie będę wiedziała..
Zeszłego roku w lipcu zabrałam się za siebie i zaczęłam tracić na wadze. Ubyło mi prawie 10 kg. 2 kg od tego czasu mi się dodało na wadze i staram się teraz by tego nie było więcej.
Jem teraz baczniej przyglądając się temu co wkładam do garnka i na talerz, a wiadomo ze jeść dla mnie to rozkosz i lubię jeść różnorodne jedzenie. Podobnie mam jak i w ubiorze.
Należę do grupy reformowalnych ludzi. Dużo nauczyłam się tu czytając różne naprawdę bardzo przydatne strony w necie. Ale znów się rozpisałam, a miałam iść do kuchni.  To na razie...

http://polki.pl/kuchnia_przepisy_lista_zupy_artykul,10024941.html

Zielony chłodnik ogórkowy ze świeżymi ziołami

Zrobiłam chłodnik , a na drugie danie kartofelki z kminkiem i polędwiczka wieprzowa e sosie śmietankowym. (polędwiczkę upieczoną miałam już gotową w lodówce więc tylko sos zrobiłam. )

Po obiedzie spałam na leżaku w cieniu..

W maszynce do lodów przed chwilką ukręciły się lody truskawkowe, które znów wnuczce Oli zabiorę za chwilkę bo idę do nich na kawę..

Archiwum bloga