czwartek, 18 czerwca 2015

Ironią losu (a może natury ludzkiej) jest to, że kiedy zdobywa się wszystko do czego dążyło się całe życie - wtedy potrafi przyjść największa depresja.

Długa lista naszych życzeń


,,przemijanie nad przemijaniem; wszystko przemija."" ..
To może być bardzo długa lista. I każdy może pragnąć zupełnie czegoś innego.


I dla swojego szczęścia warto poświęcić sporo wysiłku, żeby w końcu odkryć to najważniejsze pragnienie.

 Odkrywać można przez długie lata - ale jeśli w końcu odkryje się dobrze, to od tej chwili wiadomo już jak żyć i po co. Od tej chwili można zacząć być szczęśliwym.


Ważne w tym wszystkim, żeby dobrze rozpoznać własne pragnienia - bo dążenie do realizacji
nieswoich pragnień to bagno.
Ironią losu (a może natury ludzkiej) jest to, że kiedy zdobywa się wszystko do czego dążyło się całe życie - wtedy potrafi przyjść największa depresja.


Bo dopóki się o coś zabiega, to się nie myśli zbyt wiele.

 Dopóki wydaje się, że wystarczy tylko coś tam zdobyć i to przyniesie szczęście - to nikt nikt się tak bardzo nie zastanawia nad tym co mu da szczęście.

A kiedy już wszystko zostaje zdobyte - to otwiera się przerażająca pustka. Wtedy dociera do świadomości, że to wszystko do szczęścia nie było potrzebne.
Ważne też, żeby o pragnieniach nie zapominać w codziennym życiu.
Gdy każdy już będzie wiedział czego naprawdę pragnie - czy to pozwoli mu być szczęśliwym?

Nie zawsze.

Jeśli będzie dążył do realizacji swoich pragnień to tak.

Ale często w życiu człowiek się zapomina i nawet wiedząc o swoich pragnieniach błądzi .


Np. ktoś pragnący szczęśliwej rodziny tak mocno chciałby pięknego domu dla tej rodziny,

 że dla tego celu zupełnie zaniedbuje rodzinę - i nawet jak już zdobędzie ten upragniony dom to po

szczęśliwej rodzinie zostaje już tylko wspomnienie.A przecież rodzina mogłaby być szczęśliwa bez tego wymarzonego domu - ale ktoś chciał za dobrze i

zaniedbał to, co w jego życiu najważniejsze!
I na koniec żeby nie było tak górnolotnie:


Same pieniądze, sława, władza szczęścia nie dają, ale jak się wie jakim pragnieniom mają służyć - to 

może być duże ułatwienie w tym co nazywamy szczęściem.

Ale niech zdobywanie tego nie stoi na drodze do spełnienia prawdziwych pragnień.

****************************************************

To wszystko przez chorobę mojego Brata. Kończy się jakiś etap w naszym życiu. Czas na remanent...

Jest teraz godz.11.6 i to przed chwilka znalazłam w necie

http://www.schulstad.pl/index.php?cat=449&news=78Weź stres pod boki

Łatwo powiedzieć „nie stresuj się! nerwy w niczym Ci nie pomogą!” Racja! Ale jesteśmy tak skonstruowani, że często nie jesteśmy w stanie zapanować nad stresem, czyli reakcją własnego organizmu na zdarzenia, które nas spotykają, często codziennie. To co możesz zrobić, to zapobieganie negatywnym skutkom stresu oraz łagodzenie napięcia nerwowego.


 Aby zwiększyć swoją odporność na przeżycia związane z nie pożądanymi darami losu, codziennie odżywiaj się naturalną bronią ukrytą w żywności. Oto podstawowe zasady diety antystresowej:
  • Jedz ciemne pieczywo z dodatkiem ziaren, np. Chleb Żytni z Ziarnami , kaszę gryczaną, grubą kaszę jęczmienną, dziki i brązowy ryż, razowy makaron – dostarczają złożonych węglowodanów, które na długo podnoszą stężenie hormonów warunkujących odczuwanie szczęścia i pozytywny odbiór rzeczywistości. Są bogate w witaminy z grupy B i magnez, które działają wyciszająco na nadmiernie pobudzony układ nerwowy.

  • Jedz potrawy z fasoli, dodawaj do sałatek orzechy i kiełki zbóż, a jeśli przepadasz za słodyczami, możesz sobie czasem pozwolić na mały kawałek gorzkiej czekolady – to są produkty szczególnie bogate w cenny, kojący nerwy magnez.

  • Codziennie jedz chudy nabiał, kilka razy w tygodniu przyrządzaj mięso wołowe i ryby. Dodawaj do surówek kapustę i brokuł – produkty te są, obok pieczywa, doskonałym źródłem witamin z grupy B.

  • Jedz owoce i warzywa będące skarbnicą witaminy C – siegaj po cytrusy, czerwoną paprykę czy pomidory.
  • Przyprawiaj ziołami i pij herbatki ziołowe o właściwościach uspokajających – mięso i warzywa przyprawiaj gałką muszkatołową, tymiankiem, bazylią i majerankiem. Rozpocznij dzień od herbaty z melisy.

  • Pij około dwóch litrów płynów dziennie – woda jest niezbędna do przebiegu wszystkich reakcji zachodzących w organizmie i warunkuje prawidłowy proces jego oczyszczania i regeneracji.Archiwum bloga