poniedziałek, 29 czerwca 2015

Aby utrzymać nogi w dobrej kondycji, niezbędna jest aktywność fizyczna. Wybierzcie taką, która sprawia Wam największą radochę.

http://fashionelka.pl/domowe-spa-jak-zadbac-o-nogi-przed-latem/

Nawilżanie
Skóra nóg jest podatna na wysychanie, dlatego prawidłowe nawilżanie powinno być naszym codziennym rytuałem. Skórę nawilżamy zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz.
Od lat do nawilżenia ciała używam oliwki dla dzieci w żelu. To dla mnie najwygodniejszy kosmetyk pod słońcem. Wmasowuję ją w mokre ciało jeszcze pod prysznicem, a następnie wycieram się ręcznikiem. Pozbywam się nadmiaru wody, a oliwka zostaje na skórze i pięknie się w nią wchłania. Szorstkość nóg mogą powodować również warunki atmosferyczne, pamiętajmy więc o kremach z wysokim filtrem.
Dieta
Prawidłowa dieta pomoże nam nawilżyć skórę od środka. Niezwykle istotne jest picie dużej ilości wody i spożywanie nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wzbogaćcie swoją dietę o oliwę z oliwek, pestki dyni, orzechy i tłuste ryby. A jeśli nie lubicie pić samej wody, wybierzcie herbaty oraz spożywajcie owoce i warzywa składające się w 85% z wody (ogórki, czereśnie, arbuzy, marchew, seler, buraki).zdrowe-jedzenie-1050x701
Sport
Aby utrzymać nogi w dobrej kondycji, niezbędna jest aktywność fizyczna. Wybierzcie taką, która sprawia Wam największą radochę. 

************************************************************************

Znalazłam to w sieci. Lato moda na spódniczki i sukienki a to powód by się baczniej przyglądać naszym nóżkom. Moje nie były dotąd dla mnie problemem. Przez wszystkie lata dzielnie mnie nosiły i to bez bólu.

Ale to się już kończy niestety. Palce prawej nogi mi ostatnio dokuczają. Pewnie reumatyzm i S K S...

Archiwum bloga