poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Takie moje ble ble przy poniedziałku 13 kwietnia
Teraz jest 13,27 poniedziałek, też 13, ale jeszcze nie po- na cale szczęście, bo tkwię raczej jeszcze w robocie i porządkach w tym moim mieszkaniu.
Późno dziś wstałam, bo już 9 minęła dawno, kiedy sobie na leżaku kawę poranną piłam, nogi do słońca wystawiłam, i rozmyślałam co zrobię z tym zaczynającym się tygodniem, i dziś z tym poniedziałkiem.


 I tak się to zaczęło. 
Pranie ,sprzątanie pokoju w którym tu piszę(przy okazji prania tu firanę ściągnęłam i wyprałam.)


firana suszy się na balustradzie na galerii tu na piętrze (pamięta jeszcze czasy PRL u i wciąż bardzo biała przez to że tak często jest prana)
I już okno umyte

To mój wypróbowany sposób na błyskawiczne umycie okna i szyb w jednym. Najpierw miotłą potem gumowym ściągaczem na drążku. Mogę tylko polecić dalej. A firanę piorę często i wrzucam do pralki 30 stopni z jasnym delikatnym praniem. Lubię jak mi pachnie tu czystością
 Okno wypucowane teraz czeka na to by tą firanę powiesić.Juz powiesiłam jak widać. teraz jest 14, 34 i koniec roboty na dziś..
 Zasłony poczekają na kolorowe pranie a teraz powieszę sobie inne.
 Taka moja zmiana dekoracji tak dla odmiany.

 Na dworze pogoda typowa jak na kwiecień przeplatana wietrzyskiem, deszczykiem i słoneczkiem. Za bardzo mi jednak wieje, i sobie dziś chętnie robotę w ogrodzie odpuszczam. Idę sobie teraz coś z zieleniny zrobić na obiad, ale wcześniej włączę frytkownicę. To bardzo dobry wynalazek choć podobno nie najzdrowszy. Ale co to takiego zdrowe. Schab panierowany grubo i nie rozmrożony prosto z zamrażarki razem z frytkami do oleju rzepakowego w frytkownicy i mucha nie siada . Po prostu pycha..Sałata lodowa z zieloną cebulką wyhodowaną ze starych zeszłorocznych cebul na moim parapecie, to akurat jest zdrowe- jak mi się wydaje, hehe


Mniam , bo to był bardzo dobry i smaczny pomysł hehe

I tak kiedyś na coś umrzeć trzeba, a wiek ku temu tez już mam że ho ho.. O 14 zaczynają się na satelicie bardzo głupie 2 seriale które dla rozrywki oglądam. 


W ogóle większość filmów produkują dla idiotów, tak mi się na starość wydaje, hehe.

. Miłego dnia życzę zaglądającym tu do mnie-;))

Archiwum bloga