czwartek, 16 kwietnia 2015

Mam ostatnio jakiś dziwny stan trudny do definiowania. Czyżby depresja?
Jest więc taki świat,
nad którym los sprawuję niezależny?
Czas, który wiążę łańcuchami znaków?
Istnienie na mój rozkaz nieustanne?
Radość pisania.
Możność utrwalania.
Zemsta ręki śmiertelnej.
(Z tomiku „Sto pociech”, 1967)
W. Szymborska


Starość jest piękna,hehe

obrazek z sieci
Zdjęcie

Młodzi wiekiem ponoć przynoszą nowe idee, odświeżają miejsca pracy swoimi pomysłami, inwencją, znajomością technologii i trendów. Wielu docenia młodość dla samej młodości.
Dlaczego nie robimy tak ze starością?
Dlaczego młoda pracownica może być dobra dzięki młodości, a stara kobieta może być dobrą pracownicą jedynie MIMO swojego wieku?
W naszej kulturze starość to worek stereotypów. Kojarzy się z chorobą, brzydotą, brakiem pełni władz umysłowych. Z bezużytecznością, izolacją, biedą, depresją, niemocą seksualną i polityczną.
Kobiety te stereotypy dotykają szczególnie. Magiera, frustratka, jędza, baba, teściowa. Najbardziej pozytywny to „babcia”. Nie ma kobiecej starszyzny, żeńskiego odpowiednika słowa „starzec” – mówi Zierkiewicz.
Wstukałam w Google „stare kobiety”. Pierwsze 20 proponowanych stron to pornografia. Stara kobieta – tak, ale jako perwersja. Znów sprowadzona do cielesności. Dla mężczyzn płeć ciągle oznacza wolność od ograniczeń, dla kobiet – dokładnie odwrotnie.
Źródło: Gazeta Wyborcza
Więcej…Palenie jednak urodzie szkodzi,hehe(obrazek oczywiście z sieci)
************************************************************
 No to i mam temat na dziś do dyskusji. No cóż, z tymi sterotypami żyję od lat i się kiedyś buntowałam. Ale co to da. Teraz babcią jestem. Pogodzona tym faktem. Znacie jakiś odpowiednik słowa „starzec’.?? Frustratka mi się podoba hihihi. Miłego dnia 
Mam ostatnio jakiś dziwny stan trudny do definiowania. Czyżby depresja?

http://wyborcza.pl/1,76842,5968441,Dyktatura_mlodych_twarzy.html#ixzz1ZLlAhE5Gotowa na wyjście do ludzi hehe(bo kobieta zmienną jest)

q

Archiwum bloga