wtorek, 17 marca 2015

Pamiętaj, nie ma zmarnowanego życia- dopóki żyjesz.

http://dmflorek.pl/publicystyka/artykuy-uytkownikow/327--wane-e-potrafisz-widzie-dobro-wane-e-doceniasz-jego-ogrom-to-tworzy-twoj-

(....)

Problemy? Ale.. kto ich nie ma? Spójrz ..Widzisz dokoła siebie ludzi, którzy mają gorzej. Przyjrzyj im się dokładnie. Nie ma człowieka, który w życiu nie boryka się z problemami, trudny mąż, żona, szef, dzieci, nałogi, agresja. Nie ta praca, nie ta szkoła, nie te zarobki, nie to zdrowie. Wieczna pogoń za dobrami materialnymi. Spójrz dalej. Widzisz tą pogoń, ten wyścig  szczurów? Coraz częściej można spotkać się z nienawiścią, zazdrością, chowaniem urazy przez lata. Nie potrafimy przebaczać. Nie potrafimy modlić się za wrogów, za ludzi, którzy nam źle życzą. Ciągle próbujemy być lepsi, bogatsi, piękniejsi. Bo jak nie mieć skoro inni mają. Spójrz jeszcze dalej. Widzisz tą obojętność ? Spotykamy wielu ludzi: szczęśliwych, sympatycznych, uprzejmych, uśmiechniętych. Młodych, ale także ludzi starszych, chorych, niedołężnych, cierpiących, smutnych. Niektórzy nas skrzywdzą, niektórzy wyciągną do nas rękę. Jak postępujesz? Pomagasz, czy lekceważysz? Chyba jednak to drugie, bo wygodniej udawać, że nic się nie widzi. Jesteś  jak wszyscy, jak ta owca w tłumie. Bo nie warto być inny i pomagać. Przecież to już nie modne, kogo to tak naprawdę interesuje? Po części dopada nas strach. Strach przed tym co pomyślą inni. Mogą nas skrytykować, wyśmiać. Przecież wtedy nie będziemy mogli pokazać się w miejscu publicznym.


 Widzisz gdzieś w dali dzieci, biegające, skaczące  Bierz z nich przykład, zobacz jak potrafią cieszyć się życiem. Są takie szczere, prawdziwie. Odwzajemnij ich radość. Uśmiechnij się, bo uśmiech jest najważniejszy. ;) Czyż nie jest inaczej, lepiej? Jak teraz patrzysz na świat? Widzisz wszystko dalej na „nie”? Widzisz życzliwych ludzi, którzy pragną Tobie pomóc?  Czujesz ulgę w życiu? Zmieniło coś się? Czujesz chęć pomocy ludziom cierpiącym? Zaczynasz zauważać dobro? Przyciąga Cię do siebie i zmienia życie?
Człowieku, zostawiam Cię z  tymi krążącymi po głowie mnóstwem pytań. Zastanów się i zobacz, czy warto tak żyć. Pamiętaj, nie ma zmarnowanego życia- dopóki żyjesz. Dopóki żyjesz, możesz się obudzić, opamiętać, poprawić.  Dopóki żyjesz - zastanów się.
                                             ********************************

Ciężki to temat hehe ale czasem i to musimy sobie uzmysłowić czytając takie poważne teksty jak te powyżej. 
Święta coraz bliżej. Pogoda za oknem kusi wyjściem z domu..no to na razie. Może w ciągu dnia jeszcze tu coś dopiszę...

Pomysł na kolację

Omlet z szynka i groszkiem
2 jajka
łyżka mąki
30-50 ml mleka lub śmietanki
garść zielonego groszku (u mnie ugotowany mrożony)
3 plasterki szynki drobiowej lub innej ulubionej
łyżka tartego żółtego sera
sól, pieprz
masło do smażenia


Jajka, mleko i mąkę rozkłócić ze sobą, doprawić solą i pieprzem. 
Na patelni rozgrzać masło (nie za dużo, tylko tak dla smaczku), gdy się rozgrzeje wlać masę jajeczną. 
Smażyć chwilę pod przykryciem na małym ogniu, a gdy zacznie sie powoli ścinać z wierzchu to na jednej połowie rozłożyć groszek, szynkę i ser. Smażyć jeszcze kilka minut, aż ser się roztopi a wierzch będzie taki jak lubimy, bardziej lub niej ścięty. Złożyć na pół i zsunąć na talerz


Archiwum bloga