środa, 14 stycznia 2015

Czy wyobrażacie sobie życie bez odkurzacza

 W 1907 roku James Murray Spangler korzystając ze zdolności logicznego myślenia wydedukował, że to szczotka do czyszczenia dywanów jest źródłem jego kaszlu. Jako, że był niezwykle przedsiębiorczym i pomysłowym człowiekiem zmontował w zmyślny sposób stary wentylator z pudełkiem po mydle i rączką od szczotki. Jako zbiornik na kurz posłużyła poszewka z poduszki. W ten oto sposób, dzięki kreatywności jednego człowieka i to w dodatku nawet nie naukowca, powstał pierwszy przenośny odkurzacz. Zaledwie rok później po wprowadzeniu drobnych udoskonaleń Spangler uzyskał patent na swoje urządzenie.
Jednym z pierwszych osób, które kupiły patent był szwagier wyżej wspomnianego wynalazcy William H. Hoover. Sprzedaż tego przenośnego odkurzacza, co tu dużo mówić…była marna. Nabywca patentu nie poddał się jednak łatwo. Dał potencjalnym klientom możliwość 10-dniowego, darmowego wypróbowania tego nowatorskiego urządzenia. Wkrótce odkurzacz znalazł się w niemal każdym domu.

Czy wyobrażacie sobie życie bez odkurzacza, bo ja już nie. Ale to znów facet a nie baba wymyśliła ten użyteczny wielce sprzęt. Czemu tak jest. Ciekawe no nie?

                                                  ***************************
Mój odkurzać dziś ma pauzę. Za to pranie się suszy, i w kotłowni ogień się w piecu pali, bo nawet jak na zewnątrz nie ma mrozu to w  nieopalonym mieszkaniu jest ziiimno...

Dziś przeglądałam moje kosmetyki. Po co sobie tyle tych kremów nakupiłam, hehe. Muszę je włożyć do lodówki i chyba przez długi czas nic nowego sobie nie kupię nowego..a przecież i tak młodości nie przywrócą ,a te wszystkie reklamy to tylko ściema...a i to ostatnio przeczytałam...
Coraz więcej środków czystości oraz pielęgnacji ciała zawiera szkodliwe substancje, które odbijają się negatywnie na naszym układzie nerwowym i odpornościowym, hormonalnym, krążenia oraz układzie oddechowym.

Archiwum bloga