piątek, 9 stycznia 2015

ćwiczyć pamięć

(...),,Niemniej ważnym , istotnym w starości jest sprawność umysłowa , na którą pracujemy od zawsze , aż do końca życia .


 Należy ćwiczyć pamięć , dużo czytać , rozwijać swój intelekt poprzez różne formy / rozmowy , dyskusje , pisanie i.t.p /


 Mając dużą wiedzę o świecie współczesnym czy jakiejkolwiek dziedzinie życia zawsze znajdziemy słuchaczy . A przecież o to chodzi , by nie tylko słuchać , ale i być słuchanym .(....)A ja tu jakoś dziś nie mam o czym pisać hehe, i jak tu kogoś zwabić w moje komentarze???
http://www.weekendowo.pl/ciekawostki/p,7-sposobow-na-poprawe-pamieci.html


W życiu każdego z nas następuje moment, w którym sprawność umysłu zaczyna się stopniowo obniżać. To jeden z wielu objawów starzenia się organizmu. Wprawdzie procesu tego nie można zatrzymać, ale można go spowolnić, niektóre symptomy da się nawet cofnąć. Problemy z pamięcią i koncentracją to jeden z tych aspektów starości, których wielu z nas się obawia. Na szczęście są sposoby na zachowanie dobrej pamięci nawet w podeszłym wieku. Oto one:Nie bój się rozmawiać z samym sobą.

Badania wykazały, że ludzie którzy mówią do siebie rzadziej cierpią na demencję starczą w późniejszym okresie życia. Rozmowa z samym sobą, opowiadanie sobie historyjek wymaga zapamiętywania faktów i koncentrowania się na wielu szczegółach, co znacznie opóźnia proces utraty pamięci. To ćwiczenie w dużym stopniu angażuje także nasze emocje. Terapia polegająca na opowiadaniu historii przynosi świetne rezultaty w przypadku pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera.

Najgorsze połączenie chorób, to Alzheimer i biegunka - biegniesz, ale nie wiesz dokąd.

Ten kawał powyżej, to tak trochę dla rozładowania sztywności tego tematu hehe


                                        *****************************

Już od dawna tu sama ze sobą rozmawiam, chyba ze także rozmowa z moimi kotami to ,,rozmowa"
no i tu w necie. Przecież to także raczej rozmowa  samej z sobą, hehe..

Miłego dnia życzę tu wszystkim do mnie zaglądającym,a  jutro dalszy ciąg tych sposobów na zachowanie sprawności umysłowej, bo ten umysł na starość należy też trochę oszczędzać, wiec nie wszystko na raz ,ale macie podany link to dla niecierpliwych możliwość zaspokoić swoją ciekawość..
Archiwum bloga