wtorek, 9 grudnia 2014

Pewność siebie pomaga nam w naszym życiu

http://assistant.crazylife.pl/2014/11/11/pewnosc-siebie-pomaga-w-zyciu-i-w-pracy/


Korzystając z poniższych wskazówek możesz w łatwy sposób zbudować pewność siebie i lepiej wykorzystywać potencjał, który w Tobie drzemie:





1. Ubieraj się elegancko.
„Nie szaty zdobią człowieka”, ale z pewnością poprawiają samopoczucie. Wysokie szpilki i idealnie skrojona sukienka zawsze podniosą Twoją samoocenę. Inwestuj z głową! Zamiast kupować duże ilości tanich, mało eleganckich ciuchów, odłóż pieniądze i zainwestuj je w porządną garderobę.




2. Poruszaj się szybciej.
Ludzie cechujący się pewnością siebie chodzą szybko – mają dużo zadań do wykonania, zależy im na czasie i szybkiej realizacji celu. Pamiętaj, „czas to pieniądz”!
3. Właściwa postawa.
Stań prosto, podnieś głowę i złap kontakt wzrokowy z rozmówcą. Automatycznie zrobisz pozytywne wrażenie, poczujesz większą pewność siebie oraz kontrolę nad sytuacją.

4. Znajdź inspirację.
Otaczaj się mądrymi i inspirującymi ludźmi i takich ludzi słuchaj, naśladuj ich. Przygotuj krótką przemowę, która podsumowuje Twoje silne strony i cele do osiągnięcia – odczytuj ją na głos zawsze gdy potrzebujesz zastrzyku pewności siebie.
5. Bądź wdzięczna za to co masz.
Poświęć codziennie kilka chwil na wypisanie rzeczy za które możesz czuć się wdzięczna. Przeanalizuj swoje wyjątkowe zdolności, przypomnij największe sukcesy swojego życia. Możesz być zaskoczona jak wiele posiadasz i jak wielką da Ci to motywację do dalszych działań.
6. Komplementuj siebie i innych.



Pochwal samą siebie za każde dobrze wykonane zadanie, a większe sukcesy nagradzaj i celebruj. Jeśli nauczysz się komplementować siebie to chwalenie innych wejdzie Ci w krew. Nie angażuj się w bezproduktywne plotki, w zamian zacznij doceniać osoby, którymi się otaczasz.



7. Zawsze siadaj z przodu.
Większość ludzi siada na końcu sali by być niezauważonym – Ty działaj wprost przeciwnie – usiądź dumnie z przodu i daj się zapamiętać.
8. Przemawiaj.
Odzywając się przynajmniej raz podczas każdej publicznej dyskusji ćwiczymy możliwość rozwijania sztuki wystąpień publicznych. W ten sposób budujesz pewność siebie, stajesz się bardziej pewna swoich myśli, a inni docenią Twoją odwagę. Ludzie są dużo bardziej wyrozumiali niż to sobie wyobrażamy.




9. Bądź aktywna fizycznie.
Ćwicząc poprawiasz swoją kondycję, dodajesz sobie energii i robisz dobry uczynek dla samej siebie – dla duszy i ciała.




10. Twórz lepszy świat.
Zbyt dużo uwagi poświęcamy samym sobie, nie zauważając potrzeb innych ludzi. Jeżeli przestaniesz myśleć o sobie i skupisz się na swoim udziale w tworzeniu lepszego świata, nie będziesz się tak bardzo martwiła swoimi potknięciami i niedoskonałości.


*************************************************************************************
Wkleiłam ten tekst bo mi się w całości podoba. Miłego dnia zaglądającym tu do mnie-;))
Do tekstu wkleiłam demotywatory które mi tu jakoś pasowały...



8 komentarzy:

  1. I mnie podoba się tekst.Pewność siebie pomaga żyć, niewątpliwie. Byle nie mylić z zarozumialstwem i samouwielbieniem. Bo wtedy bywa śmiesznie.
    Pozdrawiam Uleczko :)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale jeszcze gorsze są niepotrzebne i szkodzące nam kompleksy i brak wiary we własne możliwości..To wówczas jest naprawdę smutne a nawet żałosne. A taki zakompleksiały człowiek czasem odgrywa się na innych przez zazdrość i pomówienia, zamiast zrobić coś dla siebie i innych. A czasem w celu dodawania sobie odwagi sięga po różnego rodzaju polepszacze nastroju i samopoczucia, i tym sobie jeszcze bardziej szkodzi..Pozdrawiam serdecznie Aniu-;))

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie już tylko nr 5 najbardziej odpowiada, bo inne punkty albo chciałam, albo musiałam realizować. Bywało, że brakowało pewności siebie, co z sufitu samo nie spadło, ale z czegoś wynikało, jednak dla dobra sprawy pokazywało się wręcz coś odwrotnego. Dobrze być na emeryturze i robić coś wreszcie dla siebie - choćby i bzdurnego... nie musieć "zdobywać szczytów", trochę siebie pożałować... nigdy nie miałam na to czasu, ale bez względu na "pogodę" - nie żmiotsa, nie rwiotsa! - Pozdrawiam serdecznie. Nina

    OdpowiedzUsuń
  4. Większości nas w młodości brakuje pewności siebie. Zawsze ceniłam i podziwiałam sukcesy i pewność siebie u innych, i teraz pewnie jest tak samo, z tą jednak różnicą,że juz we mnie nie pogłębiają mi moje kompleksy.
    ,,Dobrze być na emeryturze i robić coś wreszcie dla siebie - choćby i bzdurnego... nie musieć "zdobywać szczytów", trochę siebie pożałować."-To Twoje słowa,Nina i pod nimi z ochotą się podpisuję ,bo mam podobnie . Pozdrawiam serdecznie-;))

    OdpowiedzUsuń
  5. Kilka z tych punktów do mnie pasuje, ale niestety, nie wszystkie... Trudno się czasem przemóc!

    OdpowiedzUsuń
  6. Na zasłużonej emeryturze to my raczej juz to tak na luzie możemy sobie takie rady poczytać ewentualnie przypomnieć Ale ta rada jak poniżej dla mnie zawsze jest ważna, a teraz znajduję je często w świecie wirtualnym na blogach, a w realu w tym miejscu pustynia tu u mnie..co bardzo ubolewam...
    Otaczaj się mądrymi i inspirującymi ludźmi i takich ludzi słuchaj, naśladuj ich.

    OdpowiedzUsuń
  7. A ja sobie myślę Uleczko, że zbytnia pewność siebie też nie jest dobra. Mąż mojej koleżanki jest taki pewien tego, że co robi jest słuszne, że to jest nie do wytrzymania. Wydaje mi się że nawet w tej pewności siebie powinien być jakiś umiar.
    Ale generalnie to racja - ludzie zakompleksieni i niepewni siebie męczą samych siebie i innych.
    Serdeczności Kochanie :-)

    OdpowiedzUsuń
  8. ludzie zakompleksieni i niepewni siebie męczą samych siebie i innych.Twoje słowa Stokrotko, ale czasem bywają osobniki które potem nawet mogą innym przez to zaszkodzić, bo z nich to potem są ci którzy zawiścią innym ,bo może nie chcą albo sami nie potrafią się z tych kompleksów wyzwolić. Serdeczności Stokrotko wzajemne i buziaczki posyłam-;)

    OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga