piątek, 21 listopada 2014

Stare pudło- old woman ?"BIDDY" TŁUMACZENIE POLSKIE

Wyniki: 1-4 z 4

biddy {rzeczownik}


 biddy {rzecz.} (też: old woman)
 staruszka {f.}
 biddy {rzecz.} (też: crone)
 starucha {f.}
 biddy {rzecz.} [pej.]
Angielskie Old woman biddy- niemieckie Altes Eisen( czyli złom)http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140928/REPORTAZ/140929645
http://synonim.net/synonim/staruszka


staruszka: « np. o starszej kobiecie »


(....) Osób starszych przybywa, a według szacunków w 2050 roku będą większością w naszym kraju - przypomina dr Jarosław Kulbat, psycholog z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. - To przyniesie niewyobrażalne zmiany i jesteśmy u progu społecznej rewolucji. Dlatego nie dziwi już widoczna aktywność starszych ludzi, to, że szukają nowych możliwości wyrażenia siebie. A jednocześnie postęp, jaki dokonał się w medycynie, sprawił, że ludzie inaczej się starzeją. Proszę porównać dzisiejszego 40-latka z osobą, którą oglądaliśmy w serialu "Czterdziestolatek” - trudno się oprzeć wrażeniu, że to jest inna epoka.


Jak zauważa dr Kulbat, wciąż jednak żyjemy w kulturze młodości: - Osoby starsze muszą zmierzyć się z dyskryminacją w różnych wymiarach i np. przełamać stereotyp, że ze względu na wiek starszym ludziom nie wszystko wypada.(.....)

                  ************************** Ogólnie uwaza się, że taki np. siedemdziesieciolatek to powinien już tylko rozance klepać i holubić wnuki…a tymczasem poprawiła sie jakość życia i są to często osoby jeszcze pełne wigoru…Jeżdżą na wycieczki, uprawiaja sporty.i są ciekawi nowości techniki i wogóle całego jeszcze ich  życia do końca swoich dni..

Bo  moja,, jesień "wciąż ma dla mnie kolory lata..


Obrazki z sieci. A ten z humorem szkolnym dla rozluźnienia tematu..

Archiwum bloga