czwartek, 20 listopada 2014

korzyści wynikające z posiadania przenośnego komputera osobistego, połączonego z telefonem.

http://marketingmobilny.pl/smartfon-dla-seniora-2/

(.....)

Dlaczego seniorzy stronią od smartfonów?

Z moich prywatnych doświadczeń wynika, że często osoby starsze po prostu boją się smartfonów. W psychologii istnieje nawet specjalny termin na określenie lęku, jaki powstaje u człowieka podczas zetknięcia z nowymi technologiami – jest totechnostres.  Przez wiele lat te osoby przywykły do korzystania ze standardowych komórek z alfa-numeryczna klawiaturą i często z monochromatycznym wyświetlaczem. Gdy widzą jednolitą, szklaną taflę w nowoczesnych telefonach, obawiają się, że nie sprostają zadaniu obsługi takiego urządzenia. Stach ten wynika więc często z braku wiary we własne możliwości.
Inną kwestią jest nieznajomość korzyści wynikających z posiadania przenośnego komputera osobistego, połączonego z telefonem. Z tego powodu seniorzy uważają, że taka „zabawka” nie jest im potrzebna. I tutaj dochodzimy do fundamentalnej kwestii:

Czy smartfon w ogóle jest potrzebny starszej osobie?

Odpowiedź jest oczywista: zdecydowanie tak! Smartfony mogą być w wielu aspektach znacznie lepsze dla seniorów niż tradycyjne telefony komórkowe. Część z tych zalet pokrywa się z ogólnymi plusami dla wszystkich grup wiekowych, ale część jest specyficzna tylko dla ludzi starszych. Omówię teraz kilka z nich.
  • Duży wyświetlacz – ekrany w smartfonach są coraz lepszej jakości, bardzo wyraźne i czytelne – ułatwi to na pewno osobie mającej problemy ze wzrokiem korzystanie z telefonu.
  • Duże klawisze wyboru numerów – konsekwencja dużego wyświetlacza – czyni to wybieranie numerów w smartfonie znacznie prostszym i wygodniejszym niż w standardowym telefonie.
  • Prostsze wpisywanie SMS-ów – zwłaszcza ustawienie telefonu w poziomie i pojawiająca się wtedy duża klawiatura, ułatwia wpisywanie krótkich wiadomości tekstowych.
  • Wielofunkcyjność – tutaj dochodzimy do najważniej zalety nowoczesnych telefonów. Smartfon łączy w sobie funkcjonalności bardzo wielu urządzeń. Skoro osoba starsza korzysta z telefonu, aparatu fotograficznego, kalkulatora, mapy itp., dlaczego nie miałaby korzystać z tego wszystkiego za pośrednictwem jednego urządzenia?(....)

  • Obrazek z sieci
*********************************************
Wczoraj widziałam zdziwienie w oczach ludzi w autobusie, kiedy odebrałam telefon. (dzwoniła moja synowa w ważnej sprawie)

Dla mnie taki smartfon, to jest o wiele łatwiejszy do obsługi telefon jak te wszystkie inne małe komórki. 

Jakoś ja osobiście nie cierpię na tak zwany techno-stres, hehe

Jedyny mankament to może jest ten,że trzeba baterię smartfona częściej załadować.
 Dlatego mam jeszcze i moją zapasową starą komórkę i korzystam teraz z obydwu. W tej małej  jest także świetny aparat fotograficzny. Zresztą to te zdjęcia które czasem tu pokazuję.

Dziś wcześnie się obudziłam, rozpaliłam już w kotłowni ogień, wypiłam kawę, i zabieram się do sprzątania. Dziś umówiona jestem z moją córka. Nieczęsto się ostatnio widzimy, więc moja radość z tego spotkania jest tym większa. 
Potem jeszcze zakupy, bo mleko i jedzenie dla kotów się skończyło. 


Moje 3 kochane kotki już zdrowe(zdjecia z mojej malej komórki)
Biedactwa ostatnio miały katar i trzymałam je w mieszkaniu. Nawet jeden obcy mi się przyplatał, nie wiem czy aby nie jest kotem mojego starszego syna, bo na zaniedbanego to on raczej mi nie wygląda, i nawet głaskać się pozwala, hehe. 
Zmykam już stąd(obowiązki wołają) i miłego dnia zaglądającym tu do mnie życzę-;)


godzina 10 ,40

Chyba jeszcze coś dopiszę, bo czuję że jestem nie tak zrozumiana jak to bylo w mojej intencji. Chodziło mi jedynie o to zdziwienie ludzi, kiedy widzą osobę niemłodą ale jeszcze sprawną na ciele i umysle.(np młodzi sami nie umiejacy pływać, rozdziawiają buzię kiedy widzą jak pływam,( bo ja w wodzie czuję się jak kuzynka wieloryba, hehe) A to, czy jakiś sprzęt obojetnie jak bardzo modny i nowoczesny, jest komuś potrzebny albo też nie, to zupełnie nie jest tu przecież   tematem...

teraz jest już godzina 19,15 

Dziękuję za komentarze pod tym postem. 

A to w necie znalazłam przed chwileczką. 

Wkleiłam to, bo mi pasuje do tematu..i choć nie do końca  w to wierzę, jednak podoba mi się, bo brzmi bardzo optymistycznie, hehe

http://www.piaseczno.leaderschool.pl/dla-seniorow


Mówią o Tobie 50 + :) Myślisz, że już niczego nie potrzebujesz i niczego się nie nauczysz?
Nic bardziej mylnego – wykorzystaj swój potencjał!
Twój mózg składa się ze 100 miliardów neuronów. To ponad 16 razy więcej niż jest ludzi na Ziemi. Każdy neuron jest w stanie stworzyć nawet do 10 tysięcy połączeń z innymi komórkami nerwowymi. Neuron ma ok. 0,1 mm średnicy, ale jego długość może osiągnąć aż kilka metrów.
Jeszcze do niedawna sądzono, że neurony powstają tylko w dzieciństwie. Ostatnie badania wykazały, że neurogeneza, czyli proces tworzenia się nowych neuronów, zachodzi przez całe życie każdego człowieka. Co więcej, im więcej ćwiczysz swój mózg dostarczając mu najróżniejszych bodźców i stymulując jego aktywność, tym więcej neuronów będzie się tworzyć.
Jak widzisz, to od Ciebie zależy, w jakiej formie będzie Twój mózg!

Archiwum bloga