niedziela, 3 sierpnia 2014

Mój internet to nie tylko świetna zabawa -ale jak to mówią ,,Baw się u ucz"

http://befit.pl/rodzynki-a-dieta/

Rodzynki były lubiane już w starożytności

Rodzynki to po prostu suszone owoce winogron. Nie są odkryciem naszych czasów. Były doskonale znane już w starożytnym Egipcie i wśród innych ludów. Wtedy suszono je na słońcu, a następnie podawano jako dodatek, godny nawet królewskiego dworu. Egipcjanom znane były również ich właściwości zdrowotne, więc ówcześni medycy często zalecali kurację rodzynkową na różne dolegliwości. Współczesne badania potwierdzają intuicję Egipcjan. Rodzynki rzeczywiście są zdrowe i wpływają bardzo korzystnie na kości, serce i wygląd skóry.
Dried raisins
Fot. Depositphotos

Bardzo zdrowy dodatek do codziennej diety

Wszystkie bakalie wykazują dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Wykorzystywane są w profilaktyce wielu poważnych chorób (zapobiegają między innymi zawałom serca oraz zmniejszają ryzyko nowotworów). Zawierają cenny błonnik, są bogate również w witaminę E i kwas foliowy. Stanowią ważne źródło magnezu i potasu. Polecane są kobietom w ciąży i wokresie menopauzy, a także osobom znajdującym się na diecie, które pragną zrzucić kilka kilogramów, a nie mogą powstrzymać się przed sięganiem po słodkości. Nie należy jednak przesadzać: dzienna porcja bakalii nie powinna przekraczać 100 kalorii. 10 dekagramów rodzynek dostarcza 277 kalorii. Kwestia rodzynki a dieta powinna zainteresować również panie, które chcą długo zachować młody wygląd.

Rodzynki – ochrona przed osteoporozą i brakiem koncentracji

Rodzynki to idealna przekąska dla kobiet w okresie przekwitania. Menopauza to czas, kiedy w kobiecym organizmie spada produkcja estrogenów, w związku z czym wapń szybciej wypłukuje się z kości, a ryzyko osteoporozy wzrasta. Ten proces można spowolnić właśnie dzięki rodzynkom, które zawierają sporo wapnia. To również doskonały dodatek do diety dla osób cierpiących na zaparcia. Zawarty w rodzynkach błonnik zapobiega takim dolegliwościom, regulując procesy trawienne. Nastolatkom przyda się zawarty w rodzynkach magnez i cała gama witamin z grupy B, które korzystnie wpływają na koncentrację, pamięć i nastrój. Witaminy C i E podnoszą naturalną odporność organizmu, a potas i żelazo poprawiają funkcjonowanie układu krwionośnego i pracę serca.
**********************************************************************************************************************************
Upalna niedziela ,a ja tu sama w domu. To w czasie przerwy krzątania się po domu, i leniuchowaniem w cieniu na moim balkonie, włanczam sobie komputer, i oto co przed chwilką znalazłam.

Rodzynki – ochrona przed osteoporozą i brakiem koncentracji- no proszę a ja je ostatnio unikałam, szczególnie te w czekoladzie hehe..

Ale pochwalę się wam, że bardzo mnie cieszy moja zmiana sposobu jedzenia.
 Kręgosłup odetchnął z ulgą.
 a ja naprawdę już mam lżejsze chodzenie..i co ciekawe, wcale głodna nie chodzę,
 a nawet na podwieczorek wczoraj, spory kawałek mojego ciasta drożdżowego z śliwkami zjadłam 
,a dziś waga nawet 0,5 kg mniej mi pokazała.
 Czyli jednak internet pomaga i uczy. 


Archiwum bloga