niedziela, 10 marca 2013

Dziś Dzień Mężczyzny

http://www.ofeminin.pl/emocje/10-marca-dzien-mezczyzny-n69596.html


Zaznacz 10 marca w kalendarzu - dziś Dzień Mężczyzny

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Mężczyzn dużych i małych w dniu ich Święta
Zobacz, co Twoi znajomi czytali w ofeminin.pl!
10 marca - Dzień Mężczyzny© bew.com.pl - Zaznacz 10 marca w kalendarzu - dziś Dzień Mężczyzny
10 marca - Dzień Mężczyzny© bew.com.pl
Zaledwie dwa dni temu obchodziłyśmy Dzień Kobiet, już musimy naszą uwagę poświęcić panom. 10 marca świętujemy bowiem Dzień Mężczyzny.

Choć święto całkiem nowe, z roku na rok przybywa jego fanów (zwłaszcza płci męskiej).  Nic dziwnego. Dzień Mężczyzny brzmi w końcu znacznie poważniej niż Dzień Chłopaka obchodzony 30 września głównie przez młodzież.

Dlaczego właśnie 10 marca świętujemy Dzień Mężczyzny? Polska należy do nielicznej grupy krajów, która Dzień Mężczyzny obchodzi w innym terminie niż reszta świata. W Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednocznych, Kanadzie, Chinach czy Australii Dzień Mężczyzny obchodzony jest 19 listopada. Ustanowieniu tego święta miała przyświecać idea równouprawnienia i równowagi płci. W  Polsce, wybór 10 marca na Dzień Mężczyzny nie jest jednak przypadkowy. Przypada dokładnie w święto kościelne: wspomnienie 40 męczenników. Złośliwi (mężczyźni) twierdzą, że to metafora ich codziennego męczeństwa i podlegania władzy kobiet.Serce pompuje krew


Teksty i obrazki z sieci

Pokój na jedną noc

Do hotelu w Związku Radzieckim późną porą przybył podróżny:
- Poproszę o pokój na jedną noc.
- Niestety, mamy tylko wolne jedno miejsce w pokoju pięcioosobowym.
- Może być, w końcu to tylko jedna noc - odpowiedział podróżny i pomaszerował do wskazanego pokoju. Ułożył się wygodnie i zamierzał zasnąć, ale współtowarzysze grali w brydża, opowiadali sobie kawały i co chwila wybuchali głośnym śmiechem. Podróżny ubrał się i zszedł do recepcji:
- Poproszę 5 herbat na górę za jakieś 10 minut.
Wrócił do pokoju i mówi:
- Panowie tak swobodnie opowiadacie sobie dowcipy, a przecież tutaj może być założony podsłuch!
- Co pan! w hotelu?
- Możemy to łatwo sprawdzić - panie kapitanie! poproszę 5 herbat pod 14-stkę. Rzeczywiście, w tym momencie przynoszą herbatę. Współtowarzysze z lekką obawą kładą się spać. Rano podróżny wstaje i widzi że prócz niego w pokoju nie ma nikogo. Schodzi do recepcji:
- Co się stało z moimi współlokatorami?
- Rano zabrała ich milicja.
- A mnie dlaczego nie zabrali?
- Bo kapitanowi spodobał się ten dowcip z herbatą.

Archiwum bloga