piątek, 20 lipca 2012

Ciekawostki medyczne- Hirudoterapia

http://lipeczka.blogspot.com  mój nowy blog zapraszam


STOSOWANIE PIJAWKI LEKARSKIEJ W MEDYCYNIE - HIRUDOTERAPII


Pijawki nie stanowią panaceum na wszystkie choroby, ale skutecznie leczą i działają na: krwiaki i zakrzepy, hemoroidy, niedociśnienie, nadciśnienie, choroby skóry, choroby i bóle serca, zakrzepowe zapalenie żył, rwę kulszową, żylaki, trudno gojące się rany, wysoki cholesterol, choroby płuc i oskrzeli, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby przewodu pokarmowego, alergie, procesy starzenia, udary, chorobę niedokrwienną, choroby kobiece, bezpłodność, zapalenie korzonków nerwowych, bóle stawów, obrzęki powypadkowe, choroby nerek, prostatę, impotencję, choroby kręgosłupa (bóle), agresję, histerię, nerwice, depresję, niektóre nowotwory. Stwierdzono skuteczność w leczeniu paradontozy.


W 1996 roku udokumentowano badaniami naukowymi korzystne działanie hirudozwiązków (surowych ekstraktów z pijawek) na potęgowanie wzrostu komórek nerwowych (neuronów). W związku z tym faktem duże nadzieje wiąże się z możliwością leczenia poporodowych porażeń mózgowych u dzieci oraz choroby Parkinsona i Alzheimera. Ostatnio prowadzone również z powodzeniem leczenie cellulitisu przy pomocy pijawki lekarskiej, osiągnięto też pomyślne wyniki w terapiach związanych z bezoperacyjnym powiększaniem penisa u mężczyzn. Metody obu tych terapii chronione są patentowymi świadectwami ochronnymi. Pijawki są również bardzo często użytkowane przy replantacjach,palców, kończyn, piersi, skóry, uszu, przy kuracjach odmładzających, itp


Posty u moich blogowych przyjaciół czasem mnie inspirują do tego, by na dany temat poszperać w necie, bo nie zawsze się przecież wszystko wie. To też temat pijawek mnie u naszej blogowej Zgagi  zmusił mnie do takiego szperania-no i znalazlam to co powyżej. 
Ja ten temat już kiedyś widziałam w telewizji niemieckiej. Widzialam jak tam w warunkach sterylnych są te pijawki hodowane i wysyłane w słoiczkach na cały niemal świat. Podobno to bardzo intratna produkcja. Po kilka tysięcy takich słoików się wysyla na wyłączne zamówienie .
http://lipeczka.blogspot.com/ 


Mój nowy blog   

Archiwum bloga