piątek, 20 maja 2016


Oj mam ochotę na dalsze przygody puki zdrowie jeszcze jako takie..

https://www.youtube.com/watch?v=646bvZOuiV0


http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114158,9786662,majorka-2-sa-calobra-i-droga-do-sa-calobra,,2.htmlFot. Shutterstock

Sa Calobra to głęboka zatoka leżąca w paśmie górskim Serra de Tramuntana. Do 1932 r. znajdowała się tu tylko mała osada rybacka.

 Rozwój turystyki na Majorce sprawił jednak, że powstała niezwykle widokowa, pełna serpentyn droga prowadząca do zatoki. Trasa jest tak wbudowana w górskie zbocza, że pokonanie jej to wielkie wyzwanie.

 Widok skalistych gór schodzących stromymi klifami do morza jest jednak niezwykle spektakularny. Zachwyca nie tylko sama zatoka, ale także długi na 8 km wąwóz Torrent de Pareis.

 W samym porcie Port de Sa Calobra znajduje się niewielka, ale piękna plaża, oraz ciąg barów i restauracji. Można odbyć spacer przez częściowo wykute w skale tunele do tzw. wrót do raju - potężnych skał, między którymi błękit nieba zlewa się z błękitem morza.

Przy dłuższym postoju warto dotrzeć do leżącego niedaleko Sanktuarium Monasteri de Lluc będącego duchowym centrum Majorkihttps://www.youtube.com/watch?v=646bvZOuiV0

Kliknijcie na ten link i zobaczcie wraz ze mną to co przeżyłam, a inni na szczęście to tu nam jeszcze raz pokazują. (mieli jednak lepsza pogodę niż my choć nie padało jednak dopiero w zatoce niebo się rozjaśniło i było już i słonecznie na  statku.


Jakoś nie potrafię się jeszcze odnaleźć  po tym wylocie he he. (w niedzielę to już tydzień temu)Teraz do mnie dopiero dociera jak piękny jest ten świat i jak wiele się traci kiedy z domu się nie wypuszczamy.

Tydzień mimo ze to mało to na jednej zorganizowanej całodniowej wycieczce autobusem  to wszystko co tu w sieci znalazłam widziałam i podziwiałam na własne oczy.


Sanktuarium Monasteri de Lluc będącego duchowym centrum Majorki  także zaliczyliśmy.

lluc_4
obrazek z sieci


http://cudowna-majorka.com/place/klasztor-w-lluc/

https://www.youtube.com/watch?v=WH5masu17as


https://www.youtube.com/watch?v=o4YvtGuZ4nQ   o matko hehe


*****************************************************

Szkoda że moich zdjęć pokazać nie mogę na tym komputerze. Może z czasem się to uda naprawić. a mam ich całą masę .

I wiecie co? Jakoś dałam radę pomimo już słusznego wieku. A tam w hotelu było więcej nas kobiet wdów samotnie podróżujących. Tylko ze tamte Panie były albo Angielkami albo Niemkami.( i to roczniki że ho ho, 1934 np.) Oj mam ochotę na dalsze przygody puki zdrowie jeszcze jako takie he he...

Udało się hurra,bo to już moje zdjęcia, a mam ich całkiem sporo. Cieszę się że komputer już jakoś działa i widzi już te zdjęcia...Było gdzie spacerować po S*lllot/Sa ComaUdało się hurra,bo to już moje zdjęcia, a mam ich całkiem sporo. Cieszę się że komputer już jakoś działa i widzi już te zdjęcia...piękna piaszczysta plaża w Sa ComaArchiwum bloga