poniedziałek, 22 lutego 2016

poniedziałek, 22 lutego 2016

Jedz 5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu.


Podjadanie

W trakcie stosowania diety, szczególnie w jej początkowej fazie, zdarzają się chwile słabości. Jak sobie z nimi radzić?

Jedz 5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu.

Jeśli spożywasz za mało posiłków, organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych, a do mózgu docierają informację o konieczności ich uzupełnienia. Właśnie wtedy, najczęściej wieczorem, zaczynasz mieć ochotę na produkty wysokokaloryczne (ciastka czy lody). Regularność spożywania posiłków pomoże Ci utrzymać stały poziom cukru we krwi i jednocześnie zapobiegnie odczuwaniu głodu.

Staraj się nie mieć w zasięgu ręki niezdrowych przekąsek (np. ciastek).

Bo jak mówi stare przysłowie „co z oczu, to z serca”, więc jeśli czegoś nie ma, to po to nie sięgasz, nawet w sytuacji odczuwania głodu lub stresu. Na wszelki wypadek poproś też osoby, które z tobą mieszkają, żeby trzymały swoje smakołyki poza twoim zasięgiem.


Wypełnij swój czas czynnościami, które pozwolą Ci trzymać myśli z dala od jedzenia

Idź na spacer, zacznij ćwiczyć, zadzwoń do przyjaciela.

Prowadź dzienniczek.

Jest mniej prawdopodobne, że sięgniesz po słodycze, wiedząc, że swoje „grzeszki” musisz potem zapisać. Podczas notowania pamiętaj, aby obok zjedzonych produktów zapisywać emocje z nimi związane. Pozwoli Ci to na zidentyfikować te, które nasilają głód.


http://www.smartfood.pl/zdrowie/porady/podjadanie.html


                                           *****************************
Chyba zacznę zapisywać co zjadam wciągu dnia i zacznę się więcej ruszać. W końcu już chyba pogoda będzie lepsza i wyście z domu będzie przyjemnością. Bo jak na dworze leje to jedynie co się chce to leżeć w łóżku do południa najlepiej he he...

Archiwum bloga