środa, 16 grudnia 2015

Anioł w czerwonym kapeluszu

środa, 16 grudnia 2015

Anioł w czerwonym kapeluszu

 Anioł w czerwonym kapeluszu

Nikomu bym się do tego nie przyznała, lecz kiedy siedziałam w kawiarni naprzeciwko kliniki Mayo, byłam naprawdę przestraszona. Następnego dnia miałam się stać jej pacjentką i przejść tam operację kręgosłupa.


 Operacja należała do bardzo ryzykownych, ale moja wiara w jej powodzenie była niezwykle silna. Zaledwie kilka tygodni wcześniej przeżyłam pogrzeb ojca – moja gwiazda przewodnia powróciła do nieba. Ojcze Niebieski, ześlij mi anioła w tej godzinie próby – modliłam się.
Kiedy podniosłam wzrok, zbierając się do odejścia, ujrzałam starszą panią, która wolno zmierzała w kierunku kasy. Stanęłam tuż za nią, pełna podziwu dla przebijającego w jej stroju wytwornego gustu – miała na sobie szkarłatnoczerwoną, wzorzystą suknię, szal, broszkę i wspaniały pąsowy kapelusz.

– Bardzo panią przepraszam. Chciałabym pani powiedzieć, że jest pani niezwykle piękną kobietą. Pani widok od razu poprawił mi humor.

Kobieta ujęła mnie za rękę i powiedziała:
– Moje drogie dziecko, niech cię Bóg błogosławi za twoje dobre słowa, bo widzisz, mam sztuczną rękę, metalową wkładkę w drugiej ręce, a do tego nie mam jednej nogi. Ubieranie się zajmuje mi mnóstwo czasu. Staram się wyglądać jak najlepiej, jednak z upływem lat przestaje to robić na kimkolwiek wrażenie. Dzięki tobie poczułam się dzisiaj naprawdę szczególnie. Niech Pan chroni cię i obdarza błogosławieństwem, gdyż z pewnością musisz być jednym z Jego małych aniołów.

 Gdy kobieta odeszła, nie mogłam wydobyć z siebie nawet słowa, ponieważ dotknęła mojej duszy w taki sposób, że to ona nie mogła być nikim innym, tylko aniołem.

Tami Fox 
                                          ******************************
Fajne to opowiadanie no nie?      obrazek z sieci  
  


***************************************************************************
Złapał mnie kaszel


                 
Domowe sposoby na kaszel kojarzą nam się z czasami dzieciństwa, gdy nasze babcie same przygotowywały nam syropy i nacierały plecy spirytusem. Może warto powrócić do tamtych metod, zanim sięgniemy po lekarstwa z apteki?

Domowe sposoby na kaszel są równie skuteczne jak leki apteczne i na pewno poradzą sobie z jesiennym lub zimowym przeziębieniem.
W naturze występuje wiele skutecznie działających antybiotyków i innych substancji, które mają dobroczynne działanie lecznicze, dlatego nie warto od razu szpikować się chemią. Na początek radzimy wypróbować zebrane przez nas domowe sposoby na kaszel, które przetestowałyśmy we własnych domach na naszych domownikach. Wykorzystują m.in. czosnek, cebulę, buraki, cytrynę, miód, masło, mleko. Nie tylko skutecznie działają, ale także są łagodne dla organizmu i tanie.


Z powodzeniem możesz je wykorzystać lecząc zarówno seniorów, jak i starsze dzieci. To dwie grupy osób najbardziej podatnych na sezonowe przeziębienia, katar i kaszel.

Wypróbuj domowe sposoby na kaszel oparte na naturalnych składnikach. Niech zdrowie na trwałe zagości w twojej rodzinie!
SYROP Z BURACZKÓW - PRZEPIS >>

Syrop z buraczków
Syrop z buraczków
Obierz dużego buraka ćwikłowego i drobno pokrój. Zasyp czterema łyżkami cukru. Odstaw na jeden dzień. Łyżeczkę syropu pij dwa razy dziennie.


Buraki w swoim składzie zawierają antocyjany, barwniki, które wspierają naszą odporność w walce z wirusami. Sok z buraków chroni przed katarem, reguluje ciśnienie krwi, a także pomaga w walce z anemią.
MLEKO Z CZOSNKIEM I MASŁEM - PRZEPIS >>


Przepis na mleko z czosnkiem
Do gorącego mleka dodaj łyżkę masła i miodu. Zamieszaj i wrzuć rozgnieciony ząbek czosnku. Przecedź przez sitko i wypij małymi łyczkami gorący napój.
 

Wśród domowych sposobów na przeziębienie znajduje się również samo mleko z miodem i czosnkiem, warto jednak do tej mikstury dodać także masło.
To najlepsze ze znanych domowych lekarstw. Czosnek jest naturalnym antybiotykiem, działa przeciwwirusowo i antybakteryjnie. Mleko doskonale rozgrzewa, a miód działa antyseptycznie.
Świetna na rozgrzanie nie tylko podczas przeziębienia.
Inhalacje z soli łagodzą kaszel (nawet ten ostry) i ułatwiają odkrztuszanie. Niezastąpione przy ostrym przeziębieniu.
Cytryna to kopalnia witaminy C, czosnek, tak jak już było mówione jest domowym antybiotykiem. Ten duet świetnie radzi sobie z wirusami.
Cebula dezynfekuje i uzupełnia w naszym organizmie niedobory wielu witamin i pierwiastków.

A jakie są wasze domowe sposoby na kaszel?     

Archiwum bloga