piątek, 20 lutego 2015

Dziś smażę naleśniki. u mnie 40 dni liczenia kalorii a dziś postny piątek bezmięsny

http://www.smakizycia.pl/kuchnia/przepisy/ciasto-na-nalesniki/

Dziś smażę naleśniki. Może będą z pieczarkami, albo z serem jeszcze tego teraz nie wiem. Przepis jest od Pani Gessler, ale ja też zawsze tak robię. To jest dobry przepis ,a jak mam w domu wodę gazowana to dodaje, albo piwo też jest dobre, tak samo jak maślanka albo kefir..

Weszłam na wagę i podobało mi się to co zobaczyłam z samego rana. Zawsze rano na wagę wchodzę zaraz jak wychodzę wypróżniona i na czczo z łazienki. Od kiedy ubyło mi te 10 kg pilnuje by za wiele mi tego juz nie przybyło, a teraz chcę kilka kg jeszcze zrzucić o ile to będzie możliwe bez przesadnego głodzenia się. 

Dzień zaczynam od kawy instant i 1 banana, i tak tez dziś zrobiłam. Dziś słoneczko grzeje ze wschodu w moje duże okna zastępując kaloryfery, więc mam dziś zamiast kotłowni wyjście. 

Musze odebrać receptę na leki na moja niedoczynność tarczycy z przychodni, i umówić się na jutro u mojej fryzjerki.

Ale przed wyjściem zjem dziś owsiankę na wodzie ale z dodatkiem mleka..
mleko1,5 szklanki
woda1,5 szklanki
jajka2
mąka2 szklanki
sólszczypta


zdj. shutterstock
Ciasto na naleśniki będzie delikatniejsze, jeżeli do przygotowania go użyjecie mineralnej wody gazowanej.
Ubić jajka z odrobiną soli. Dodać mąkę, wlać mleko i wodę. Dokładnie wymieszać i sprawdzić, czy ciasto ma dobrą konsystencję, podnosząc łyżkę pionowo – powinno spływać i jednocześnie pokrywać powierzchnię łyżki. Smażyć naleśniki na płaskiej patelni na klarowanym maśle.

Archiwum bloga