poniedziałek, 26 stycznia 2015

Gliwice to teraz prawdziwy horror dla kierowców i pieszych

Gliwice zajmują 17. miejsce na liście największych miast Polski według powierzchni, 19. miejsce na liście największych miast Polski według ludności, są także 4. największym miastem województwa śląskiego według ludności.
Według danych GUS miasto w dniu 30.06.2014 posiadało 184 993 mieszkańców.


  • Wykres liczby ludności Gliwic na przestrzeni ostatnich 140 lat
Największą populację Gliwice odnotowały w 1988 roku – według danych GUS 223 403 mieszkańców[3]. Począwszy od roku1996 liczba mieszkańców stale spada.

W Gliwicach trwa budowa drugiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej.

Map of Drogowa Trasa Średnicowa, Gliwice


http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/798559,drogowa-trasa-srednicowa-zmieni-zycie-w-gliwicach-zobacz-zdjecia,id,t.html

Kierowcy coraz bardziej odczuwają niedogodności związane z pracami. Co chwile na kolejnych ulicach pojawiają się utrudnienia w ruchu.

– Prace idą zgodnie z planem. Pogoda nam sprzyja, a w następnym tygodniu ma być jeszcze nieco cieplej – mówi Maciej Tomczak, inżynier kontraktu.
Na razie na budowie nie ma dużych problemów, które mogłyby wstrzymać prace.
– Jesteśmy w centrum miasta więc co chwilę przydarzają nam się niespodzianki, ale nie zakłóca to specjalnie harmonogramu robót – dodaje Tomczak.


Zobacz zdjęcia

Znalazłam stare zdjęcia z Gliwic w sieci. To powyżej to stary dworzec(sama to pierwszy raz widzę i nie wiedziałam że stał na miejscu tego nowego. Ci kolejarze w mundurach, może to mój dziadek kto to teraz jeszcze może wiedzieć hehe Jeszcze dorożki zamiast aut..

Archiwum bloga