czwartek, 3 kwietnia 2014

Generalnie wiara jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka.

http://www.onprzychodzi.pl/czym-jest-wiara

Do tego postu sprowokowała mnie w komentarzach pod poprzednim postem jedna z komentatorek. I ten post poświęcam zamiast odpowiedzi na jej komentarz. Ponieważ sama aż tak mądra to ja nie jestem poszukałam w necie tekst pod którym mogłabym się podpisać i taki własnie znalazłam tu w necie..Bez wiary moim zdaniem bylibyśmy jedynie jeszcze jednym z ssaków drapieżnych-i do tego chyba tym najniebezpieczniejszym niestety. Chociaż manipulacja za pomocą wiary, także jest groźna i to jeszcze jak..w przeszłości tak było a teraz widzimy co islamiści wyprawiają,- także nie jest lepiej..

Tylko jedynie chyba Bóg jeden mógł się za taką ludzkość dać ukrzyżować...dlatego ja pod tym Krzyżem klękam i cieszę się że potrafię wierzyć. U nas zaczynamy w naszym kościele rekolekcje.Czym jest wiara?

Termin ten kojarzy się przede wszystkim z religiami. O osobach, które należą do danego kościoła, mówi się, że są wierzące. O tych, którzy do niego nie należą lub nie wierzą w bogów w ogóle, mówi się niewierzący. Ale wiara wiąże się nie tylko z religiami, jest o wiele szerszym terminem. Przede wszystkim należy przyjrzeć się jego pierwotnemu znaczeniu. Wiarą określa się bowiem nieuzasadnione przeświadczenie o istnieniu czegoś, czego istnienie nie zostało dowiedzione. Takie przeświadczenie jest przeciwne nauce oraz prawom naukowego dowodzenia. Jednak zawsze jest tak, że istnienia czegoś, co wiara implikuje, nie można ani dowieść, ani zaprzeczyć. Dzieje się tak dlatego, ponieważ nie posiadamy odpowiednich przesłanek oraz dowodów, dlatego spory o możliwość istnienia bogów lub krasnoludków z zasady są nierozstrzygalne. Nie można przecież powiedzieć, że coś takiego na pewno istnieje lub nie istnieje, bo przeczy to naukowym zasadom. Można jedynie stopniować prawdopodobieństwo istnienia jakiegoś zjawiska. Oczywiście takie rozumowanie nie dotyczy osób, które wierzą. Istota tej czynności jest dla nich nie poddawana żadnym wątpliwościom, ponieważ albo wierzy się w coś, albo nie.
Bardzo głęboka wiara skutkuje tworzeniem dogmatów, czyli takich twierdzeń, których prawdziwości się nie podważa, nawet jeśli są one nieracjonalne. Wiara w dzisiejszych czasach to także synonim słowa „uważam”. Dlatego, gdy mówi się o czymś, że bardzo chcielibyśmy żeby się udało lub istniało, mówi się na przykład „wierzę, że to się uda”. Właściwie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czym dokładnie jest wiara. Powyższy tekst może chociaż w niewielkim stopniu pomógł odpowiedzieć na powyższe i zawarte w temacie. Oczywiście wiara jest sprawą bardzo indywidualną dla każdego z nas, dlatego trudno jest jednoznacznie stwierdzić czym jest konkretnie wiara dla konkretnej jednostki. Mimo wszystko jakaś definicja zapewne uda się zrobić. Generalnie wiara jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka.

Archiwum bloga