środa, 27 listopada 2013

Pierogi z kapustą i pieczarkami z mojej kuchni

Żal mi się was zrobiło he he, i zresztą jak wiecie to ja długo nie wytrzymam bo jestem od tego klikania naprawdę niebezpiecznie uzależniona . Dziś nic kopiowane z sieci wszystko własna produkcja(prócz tych nawet jadalnych kupnych pierogów).Ponieważ nie zawsze mam ochotę długo sterczeć w kuchni a jeść lubię ,mam czasem własne szalone pomysły na szybkie jedzenie. Dziś sobie dłużej pospałam i zanim się ogarnęłam i kawę wypiłam było juz zbyt późno na sprzątanie, a i moje koty domagały się jedzenia(nie wiem dlaczego ta karma z Tesco im nie smakuje). Miauczą, choć w jeszcze jakieś resztki nie dojedzone mają.
 Co zrobić. Miałam to szczęście że starszy syn akurat jechał samochodem w kierunku Biedronki 
,więc mnie podrzucił wraz z moją torbą na kółkach, i w mig uwinęłam się z zakupami. 
Autobusem ,potem kawałek na piechotę z tymi ciężarami na kółkach, a koty mnie już z daleka witały, (cztery moje i jeden od starszego syna także woli u mnie widocznie u zwierząt jest podobnie jak u ludzi ,że gdzie indziej zawsze nam lepiej smakuje. Szczególnie dzieci tak mają.) Więc nakarmiwszy koty(to z Biedronki jednak lepsze  i smacznie) już zajadają, a ja tylko po tej porannej kawie ,głodna jak szlag.
 Wszak jest już godzina 13. 30.A o 14 moje ulubione seriale , no to teraz będzie expresowe gotowanie. Woda do gara niech juz się grzeje.
 Kupiłam pieczarki i pierogi z kapustą i grzybami. Ale znam ja te farsze w tych gotowych pierogach. Pieczarki bielutkie, więc je tylko umyć i pokroić, dla mnie jednej tylko 5 sztuk, cebulkę pokroić, wszystko do rondelka na olej niech się smażą,.
 Teraz woda się gotuje i gotowe pierogi ciach do wody.
 Głodna jestem więc liczba na wszelki wypadek większa niż zjeść pewnie będę i niech się gotują. Do smażonych pieczarek jeszcze łyżeczkę masła pieprz i  odrobinę z kostki bulionowej z grzybów . Sól okazała sie zbyteczna. Pierogi doszły, więc mogę konsumować. Jest 10 minut po 14. Kończę  jeść obiad. Biorę mój talerzyk z winogronami i idę oglądać seriale.


*****************
Posted by Picasa

Archiwum bloga