środa, 17 lipca 2013

Na rynku zabawek dla dzieci jest coraz więcej produktów, wśród których łatwo się zagubić

http://dziecisawazne.pl/jak-kupowac-zabawki-cz-1-niebezpieczne-zabawki/

Na rynku zabawek dla dzieci jest coraz więcej produktów, wśród których łatwo się zagubić rodzicowi chcącemu podarować dziecku bezpieczną i zdrową zabawkę.
Raporty zawierają zatrważające dane na temat bezpieczeństwa zabawek, które zostały dopuszczone do sprzedaży. Dane te dotyczą nie tylko zabawek bez certyfikatów wyprodukowanych w Chinach, ale również zabawek znanych producentów, również drewnianych.
Według raportu Warentest (Fundacja Warentest, 2010) 42 z 50 przebadanych zabawek zawierało rakotwórcze dla zdrowia substancje, takie jak formaldehydy, metale ciężkie lub węglowodory aromatyczne.Większość zabawek nie spełniała też norm bezpieczeństwa. Sprawozdanie fundacji wykazało również, że zabawki tego samego producenta mogą posiadać różne stężenia niebezpiecznych substancji. Według autorów raportu wymagania dla producentów nie są wystarczająco restrykcyjne i z tego powodu na rynku znajduje się wiele zabawek, które nie powinny być dopuszczone do sprzedaży.
  • obejrzyj dokładnie zabawkę przed kupnem, szczególną uwagę zwróć na zapach (przykry, ostry zapach może wskazywać na zawartość szkodliwych substancji), ostre brzegi, sznurki, małe elementy w zabawkach przeznaczonych dla dzieci poniżej 3 roku życia
  • staraj się wybierać zabawki ekologiczne, z odpowiednimi certyfikatami.
Dobrą metodą na dostarczenie dziecku radości z nowej zabawki jest ich wymiana z rodzicami dzieci w podobnym wieku. W używanej zabawce stężenie niebezpiecznych substancji nie powinno już być obecne.

                                               *******************************
Nie kupuję już w ogóle zabawek moim wnukom, a wolę dać pieniądze, niech rodzice decydują z czym ich pociechy mają się bawić.Bo jak widzę te wszystkie modne koszmarki, to tylko głową kręcę z niedowierzania że któreś z dzieci wogóle może coś takiego pokochać tak jak kiedyś kochałyśmy nasze zabawki będąc jeszcze dziećmi.
Żyjemy w czasach, kiedy produkowane przez nas chemikalia wymknęły się spod kontroli i stanowią zagrożenie dla nas, naszych dzieci i całej przyrody.

Znalazłam ten tekst przed chwileczka i gorąco zachęcam na kliknięcie tego linku i przeczytania całości-;))


Archiwum bloga