piątek, 24 maja 2013

To już znowu piątek


http://www.domowe-gotowanie.pl/przepisy-kulinarne-praktyczne-porady/293-jak-przygotowac-szparagi-krok-po-kroku


01
obrazek z sieci

Zastosowanie szparagów:
Szparagi można przygotować na wiele sposobów: gotowane we wodzie, pieczone w folii aluminiowej lub worku do pieczenia oraz na parze. Mogą być serwowane same, na przykład polane sosem holenderskim lub zapiekane w szynce parmeńskiej. Mogą być przygotowane w formie zup i kremów lub stanowić dodatek do sałatek, tart, pizz, czy też risotta.

                                                    ************************

Jestem dzień do tyłu bo myślałam rano ze to czwartek.Ale niestety to znów piątek, a dopiero co przecież był ten piątek. Leci ten czas oj leci. Dziś zabrałam się za sprzątanie domu. Idzie mi jak po grudzie. Muszę sobie robić dłuższe przerwy bo się szybko męczę. Pomocy jak na razie nie chcę, bo ze mnie taka Zosia samosia he he, ale ten dom tez jest moją salą gimnastyczna ze schodami na na piętro i na dół do niskiego parteru. Z bolącymi stawami to mi nie za bardzo już to chodzenie po schodach idzie. Ale dobrze wiem jak ważny jest ruch, więc zaciskam zęby i jakoś to idzie-jeszcze!! Wczoraj dwa okna na piętrze umyłam a dziś okno w kuchni. Ugotowałam sobie dziś na obiad szparagi kupione w Lidlu.


Nawet szukałam jakiś ciekawy przepis ale jakoś nie za bardzo popularne to warzywo jest u nas. Ja je znam jeszcze z czasów dzieciństwa bo było ulubionym warzywem mojej mamy. Nie jest to tani obiad te szparagi a do tego nigdy nie wiadomo czy nie trafia się łykowate. Tym razem nie były aż tak rewelacyjne bo trochę łykowatych się między nimi znalazło , ale jest sezon i zaliczyłam je i tradycji rodzinnej stało się zadość.
Coś zmęczona teraz już jestem sprzątanie już zakończę na dziś. Robota wszak nie zając , no nie? Miłego weekendu zaglądającym do mnie tu na mój blog życzę-;))

Archiwum bloga