poniedziałek, 25 marca 2013

Dziś zajmę się moimi roślinami(mam ich całą masę) i lodówką. Wielki Poniedzialek to u mnie czas porządków.

http://www.mowimyjak.pl/dom/rosliny-i-ogrod/dlaczego-fikusy-gubia-liscie,12_30712.html

Obrazki z sieci

http://www.mowimyjak.pl/dom/rosliny-i-ogrod/dlaczego-fikusy-gubia-liscie,12_30712.htmlFikusy nie znoszą przeciągów ani dużych wahań temperatury, które również mogą powodować utratę liści. 

Optymalna temperatura dla uprawy roślin waha się w granicach 13 – 24ºC.


 W związku z tym nie kupujmy roślin doniczkowych zimą, kiedy mogą przemarznąć nawet w trakcie tego krótkiego momentu, kiedy przenosimy je do i z samochodu.


To dla fikusa też niezwykle ważne. Nie znosi bezpośredniego towarzystwa innych roślin, które mogą mu zabierać światło lub przestrzeń.

 Wyciąga się wtedy bardzo, a liście, które są w bezpośrednim kontakcie z inna rośliną lub nie otrzymują odpowiedniej dawki światła – zrzuca.


Należy jednak pamiętać, że znakomita większość fikusów, które goszczą w naszych domach jako rośliny doniczkowe, to w naturze duże drzewa liściaste,

 które od czasu do czasu będą gubić liście (raz na 2-3 lata),


 to dla nich naturalny proces, po którym roślina się odnawia, więc nie należy też panikować na zapas


http://www.mowimyjak.pl/dom/rosliny-i-ogrod/dlaczego-fikusy-gubia-liscie,12_30712.html

                                             **********************

Dziś zajmę się moimi roślinami(mam ich całą masę) i lodówką. Wielki Poniedzialek to u mnie czas porządków. Lodówkę rozmrażam (mam zapasową na dole do ktorej wkladam to co nie moze byc rozmrozone na czas umycia lodówki). Taki przegląd zapasów jest zawsze konieczny przed świętami Zdrowotnie jakoś mi się poprawiło odrobinkę. Odpukać!!   

Archiwum bloga