piątek, 4 stycznia 2013

zwierzę-pies-Azor-mój dobrze wychowany przyjaciel inny niż ja!

http://wroclaw.naszemiasto.pl/serwisy/zoopsycholog_radzi/http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/744752,pies-uczlowieczony-czyli-klopoty-z-nadmiarem,id,t.html#czytaj_dalej
Pozwolenie psu na objęcie w posiadanie fotela, zabawki, jedzenia lub innych dóbr powoduje zaburzenia pozycji socjalnej zwierzęcia i utrwala zachowania dominacyjne względem człowieka. Ciągłe zmiany diety, "by się pieskowi nie znudziło", powodują nie tylko rozregulowanie układu pokarmowego, ale też deficyty składników wynikające z niezrównoważonej diety i wybredność psa. Ciągłe mówienie do psa i głaskanie go, gdy tylko się zbliży, powoduje, oprócz zaburzenia pozycji socjalnej, lęk przed samotnością. Taki pies wyje pod nieobecność właściciela i niszczy przedmioty, które do niego należą. Pozostawianie jedzenia lub zabawek w miejscu dostępnym cały dzień utrudnia szkolenie - tracą moc motywacyjną. Zwierzę należy kochać mądrze, ze zrozumieniem jego biologii, poszanowaniem potrzeb gatunkowych i indywidualnych. Psy nie są ludzkimi dziećmi. Tym, którzy myślą inaczej, gratuluję sukcesów okołoporodowych. Racjonalny tok myślenia o psie to: zwierzę-pies-Azor-mój dobrze wychowany przyjaciel inny niż ja!

                                                  *************************************

Czy kota da się wychować? 10 porad jak sobie radzić z pupilem

2/10
Autor: fot. shutterstock

Zanea: Nasz kot ostatnio załatwia się poza kuwetą. Zasikał nam już łóżko i dywan. Z czego to może wynikać?

Magdalena Nykiel: Koty załatwiają potrzeby fizjologiczne poza kuwetą z bardzo wielu powodów. Istotne jest to, jaki to kot - czy to malutki kociak, który dopiero uczy się korzystać z kociej toalety? Czy to kotka w rui? Czy to schorowany koci staruszek? Zasadą jest, że powinniśmy na początku wykluczyć schorzenia układu moczowego u naszego podopiecznego. Trzeba się także zastanowić, w jakich okolicznościach zdarza się, że kot załatwia się poza kuwetą! Czasem toaleta jest po prostu brudna.

Sprawdź więcej tutaj.
 

Znalazłam i to przed chwilką więc też tu można sobie ciekawe rzeczy poczytać
                                                *******************************************
Znalazłam to w sieci i myślę że to ciekawy temat wart przeczytania w całości ,a link jest nad obrazkiem tego ślicznego terrierka (podobnego kiedyś krótko także mieliśmy w domu w czasach mojego dzieciństwa.) Zresztą to nie tylko psy. Także koty maja się czasem podobnie w niektórych domach. Zawsze każda przesada jest szkodliwa. Zapraszam do dyskusji w moje komentarze.

Archiwum bloga