piątek, 28 grudnia 2012

Szablony życzeń z internetu wręcz zalewają Polskę,

http://www.polskatimes.pl/artykul/727335,najglupsze-zyczenia-swiateczne-i-noworoczne-czyli,3,id,t,sa.html#czytaj_dalej
Najgłupsze życzenia świąteczne i noworoczne, czyli szablonowa serdeczność z sieci

Data dodania:  Ostatnia aktualizacja: 
Głos Wielkopolski
Sławomir Kmiecik

Najgłupsze życzenia świąteczne i noworoczne, czyli szablonowa serdeczność z sieci
Merry Christmas, Christmas Merry, były sobie renifery, miały bardzo śmieszne minki, bo urwały się z choinki. Wpadły w bardzo ciemny kąt, życząc Ci Wesołych Świąt! - to popularne w tym roku gotowe życzenia z sieci (© Fot. Archiwum )

Merry Christmas, Christmas Merry, były sobie renifery, miały bardzo śmieszne minki, bo urwały się z choinki. Wpadły w bardzo ciemny kąt, życząc Ci Wesołych Świąt! Kto na tegoroczne Boże Narodzenie nie dostał sms-a z taką lub podobną frazą, prędzej czy później otrzyma życzenia w tym guście na Nowy Rok 2013. Szablony życzeń z internetu wręcz zalewają Polskę, ale jest w nich wszystko poza osobistymi uczuciami.

http://www.logo24.pl/Logo24/1,125389,6747300,Savoir_vivre__zyczenia.html

Savoir vivre, życzenia

ZLLL
 
23.01.2010 15:04
A A A Drukuj

Słyszałem, że wysyłanie SMS-ów z życzeniami zaczerpniętymi z serwisów internetowych jest pozbawione dobrego smaku? Przecież wiele z nich jest napisanych bardzo ciekawym językiem.

Dobry żart tynfa wart. Tak samo jest w przypadku miłych, a czasem i wesołych życzeń świątecznych. Gra słów, miłe skojarzenia, składny rym - tylko dlaczego otrzymuję taką samą wiadomość w co drugim, trzecim SMS-ie - pyta mój znajomy? Warto wyjść od tego, że zamiast wysyłać SMS, lepiej po prostu zadzwonić. Oczywiście, nie zawsze mamy możliwość dodzwonienia się, nawet mimo wielokrotnych starań. Pozostaje wtedy krótka wiadomość tekstowa. Można założyć, że treść nie ma znacze-nia, ważne jest to, że wysyłamy - pamiętamy o odbiorcy. Jednak mimo dużego wsparcia, jakie oferuje nam wiele witryn internetowych, podsuwając gotowe zestawy życzeń na każdą okazję, spotykam się z opinią, że lepiej samemu wymyśleć kilka zdań, nawet słów. Lepsze to niż powielanie po raz setny szablonów, z których korzystają miliony użytkowników telefonów komórkowych. Mimo wszystko myślę, że wysyłanie szablonowych życzeń z pewnością nie jest pozbawione dobrego smaku. W końcu sztampowe "Wesołych świąt", też jest swoistym standardem, a osoba, która wspiera się pomocą z Internetu, chce wprowadzić powiew świeżości do klasycznych życzeń. Trzeba jednak pamiętać, że nasz nowatorski w formie SMS może okazać się identyczny z dziesięcioma poprzednimi, które nasza koleżanka lub kolega otrzymali tego dnia. Osobiście, jeżeli jestem zmuszony wysłać życzenia SMS-em, nawiązuje do klasycznej formy. Nie korzystam z serwisów internetowych.


Na pytania odpowiada Adam Jarczyński,dyrektor generalny Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety
                                                   Nowy Rok ku nam zmierza,
poprzez morza, góry, lasy
oby przyniósł dużo zdrowia
i w budżecie więcej kasy.


  Jak wam się podoba ta ,,sztampa"    - mnie się podoba  bo czego sobie tak naprawdę życzyć, jak nie zdrowia i wiecej kasy, bo przecież  zdrowie, im człowiek starszy, tym więcej kosztuje.Archiwum bloga