czwartek, 13 września 2012

Podróże kształcą

http://www.sciaga.pl/tekst/31318-32-podroze_ksztalca

Podróż to doskonała okazja do poznania wielu nowych ludzi. Podczas wypraw nawiązują się wspaniałe przyjaźnie, które trwają latami i są naprawdę trwałe oraz miłości. Taka więź jest wtedy naprawdę mocna, ponieważ para często ma podobne zainteresowania. Dzięki takim przyjaciołom, możemy się czuć bezpiecznie podczas każdej wyprawy. Niestety zdarza się to niezwykle rzadko, a na co dzień zdarza się to tylko w filmach. Lecz świadomość, że coś takiego jednak się zdarza daje nam poczucie nadziei, że może to zdarzyć się nam podczas wyjazdu.

Weźmy pod uwagę, że wędrówki to także relaks i wypoczynek. Pobyt w luksusowym hotelu oraz świadomość, że nie musimy nic robić pozwala na beztroski odpoczynek. Lecz leżąc na hotelowym leżaku, sącząc drinka, nie zapomnijmy o pamiątkach i drobnych upominkach dla bliskich. Takie drobiazgi sprawia przyjemność i radość przyjaciołom.

Gdy wrócimy do domu uporządkujmy zdjęcia wykonane podczas wyjazdu i stwórzmy album, który będziemy przeglądać w czasie zimnego wieczoru, siedząc w wygodnym fotelu, mając na nogach kapcie i popijając kakao. Fotografie będą również wspaniałą pamiątką.

Jednakże, jeśli nie mieliśmy czasu, bądź chęci na robienie zdjęć, pozostaną nam wspaniałe, niezapomniane i niepowtarzalne wspomnienia. Jest to chyba jedyna rzecz, która jest niezniszczalna i nikt nie może nam jej odebrać. 

Reasumując, wszystkie te fakty potwierdzają tezę, że podróże kształcą, rozwijają, dostarczają wrażeń i wspomnień. Wiec, jeżeli mamy czas, wsiądźmy w samochód i udajmy się do najbliższego biura podróży i kupmy bilety. Lecz, jeżeli fundusze nie pozwalają nam na takie kroki, weźmy mapę i poszukajmy jakiegoś ciekawego miejsca i zwiedźmy je. Naprawdę warto.

                                                           
                                                           **************************

To kawałek wypracowania młodego człowieka. Czytam,- jeszcze się nie zupełnie przebudziłam po źle przespanej nocy. Jest pochmurno i deszczowo. Wiem już gdzie i w jakim miejscu będzie nocleg. Mam nawet zdjęcie które w necie znalazlam.. 


Bild "SylverbergSSBa.JPG"
Jugendgästehaus Sylverberg

To młodzieżowy dom noclegowy. Podobno ładnie położony wśród zieleni. Mam nadzieję że już komarów nie będzie. Bo na ostatnim wyjedzie pierwszą noc prawie w ogóle nie spalam. Nie wiedzieliśmy że to drugie okno ma siatkę przeciwko owadom. Jak to odkryłyśmy to następna noc już była spokojna. To także są  przygody przy takich wyjazdach. 

Jutro o 6.30 wnuczek odwiezie mnie do miejsca wyjazdu autokaru. Będę w poniedziałek. Dziwi mnie dzisiejszy brak komentarzy. (-;

Archiwum bloga