poniedziałek, 6 marca 2017

.Trzeba jednak bardzo uważać co się na ciele do domu przyniesie po wiosennym spacerze na łonie przyrody...

http://warsztatdobregoslowa.pl/kleszcz-ochrona/


Ostatnimi czasy coraz częściej mówi się o zagrożeniu, jakie stanowi kleszcz. Przenoszą one różne choroby, np. boreliozę lub kleszczowe zapalenie mózgu, ale nie tylko. Lista patogenów, które możemy otrzymać po ukąszeniu jest naprawdę solidna.
Pamiętajmy, aby po powrocie z lasu obejrzeć się, czy nie mamy autostopowicza, a kiedy już taki się znajdzie – wyciągnijmy go w profesjonalny sposób. Kleszcz wyjęty prawidłowo w przeciągu 24 godzin nie powinien zdążyć Nas niczym zakazić.

I znów będą kleszcze. 
Ja już leczyłam u mnie boreliozę antybiotykami i na szczęście potem wynik badania wypadł juz ujemny ale i to nigdy na 100% udowadniać się nie da podobno, a te krętki to mogą powodować coś na co teraz choruję. Gdzieś się zagnieżdżą i trudno je przepędzić, a potem się nowotwór uaktywni i klops- ( tego się też już naczytałam ,ale czy to prawda ?  Trzeba jednak bardzo uważać co się na ciele do domu przyniesie po wiosennym spacerze na łonie przyrody...


http://www.kleszcz-choroby.pl/borelioza-krok-po-kroku?start=10

Kleszcz – Jak naturalnie chronić się przed ukąszeniem?

Jednak warto również wyprzedzić te zdarzenia i zadbać o profilaktykę. Natrafiłem na świetny wpis z „Zielnika Babci Aliny”. Oto przytoczone tam sposoby.
Kleszcze unikają mocnych zapachów. Do przygotowania naturalnych preparatów anty wystarczy butelka z atomizerem i trochę ziół.
Zaparzamy łyżeczkę suszonego rozmarynu i tymianku. Po 30 minutach dodajemy sok z jednej cytryny i przelewamy do buteleczki.

Napary z melisy i mięty pieprzowej (świeżych lub suszonych) lub lawendy w połączeniu z szałwią również zapewnią Nam ochronę.
Ziołowy zapach odstraszy intruzów. Napary można rozpylać na skórę dorosłych, dzieci oraz zwierzaków. Nie powodują żadnych nieporządanych reakcji (w tym alergicznych), gdyż są całkowicie naturalne.
Kiedy nie mamy do dyspozycji atomizera, możemy po prostu natrzeć się ziołami – liśćmi mięty pieprzowej, melisy, czosnku niedźwiedziego, piołunu bylicy lub wrotyczu pospolitego.
Kleszcze reagują na Nasz zapach, dlatego spocone ciało będzie je przyciągało. Również wody toaletowe i perfumy o słodkich, waniliowych zapachach zwrócą ich uwagę. Dodatkową ochronę może dać zjedzenie czosnku. Jego olejki eteryczne uwalniające się przez skórę odstraszą leśnych krwiopijców.

z wyrazami szacunku dla zielnikababcialiny
Poczytaj także inne ciekawe wpisy na temat Medycyny NaturalnejZiołolecznictwa lub Zdrowego Odżywiania.

Archiwum bloga