poniedziałek, 28 marca 2016

poniedziałek, 28 marca 2016


Jutro będzie już normalnie czyli po Świetach

http://jezuici.pl/poniedzialek-wielkanocny/ obrazek z sieci
Co roku w takim dniu jak dziś następuje przejście od wzniosłych świąt do codzienności.


 Po kilku dniach przeżywania prawd wiary, intensywniejszego niż w inne dni roku, na jutro będziemy musieli zebrać się do pracy.


 O to czy chętnie, czy niechętnie nikt nas pytać nie będzie.


(....)
Ewangeliści nie piszą, jak On to zrobił, nie udają że wiedzą, jak Jezus zmartwychwstał, jak to było z powierzeniem Ducha Bogu i jak to było z Jego powrotem do Ojca, kiedy jednocześnie ukazywał się uczniom i przyjaciołom na ziemi. Ale czy wszystko trzeba wiedzieć?

 Dziecku wystarczy, że mama lub tata wie, czemu i jak coś się dzieje. Więcej mu nie potrzeba. Tak też nie musimy znać się na tym, co Pan Bóg zrobił w ten Wielki dzień szabatu, i jak tego dokonał: ważne, że On wie.


Ojciec Święty Franciszek od pierwszych chwil pontyfikatu próbuje nas przekonać, byśmy zawierzyli Bogu, nie nadymali się na próżno, nie udawali, że jesteśmy ważni i że się znamy na wyrokach Bożych. Nasze kompetencje kończą się przed szabatem, a zaczynają zaraz po, pozostawiają wolność działającemu Bogu.


Nasze kompetencje dotyczą zatem tego świata, nie Królestwa Bożego. Ten świata pozostał nam dany do zagospodarowania.

 Ludzie na tym świecie zostali stworzeni, by ich kochać i im pomagać. Nie musimy ich zbawiać, bo o to dba sam Pan Bóg. Także dzieci są nam dane do kochania, wychowywania i uczenia, by wyszli na porządnych ludzi.(....)


                                  *********************************Serdecznie dziękuję za wszystkie Wasze miłe memu sercu Życzenia Wielkanocne.

 Miłego dnia, życzę Wszystkim dziś do mnie tu zaglądającym-;))

Archiwum bloga