poniedziałek, 5 października 2015

Idę przez zycie po schodach... Trzymam wagę. Dziś waga pokazała mi, że tak trzymać he he.

 
 Tu chodzę dziennie nawet nie zliczę ile razy...(moje zdjęcie-moje schody w domu na piętro)

No ale ja w moim domu mam schody, i to na 3 kondygnacjach. I węgiel workowany sama do piwnicy jeszcze taskam puki co.Ale też uważam by nie przesadzać z ilością jadła w ciągu jednego posiłku. A wiadomo że jeść i gotować to co jeść lubię, to niebezpieczeństwo które czyha u mnie w mojej kuchni tylko na to by te kg podskoczyły w górę. A te kotleciki jagnięce takie maciupkie ale przepyszne były wczoraj he he..

                           ****************************

http://www.odchudzanie.fit.pl/efekt-jojo/schudlas-zobacz-jak-utrzymac-wage,107,1,0.html

Schudłaś? Zobacz jak utrzymać wagę!

Zmiana nawyków żywieniowych i utrata wagi to tylko połowa drogi. Ważna jest umiejętność utrzymania wagi po diecie

Według niektórych statystyk, ponad 80 procent osób, które straciły na wadze wróciło do swojej poprzedniej wagi już po dwóch latach!
Ważne jest, by wagę po diecie utrzymać. Powrót do starych nawyków żywieniowych może spowodować efekt jo-jo. . Oczywiście niewielkie wahania na wadze są normalne.
.
Chcąc schudnąć i utrzymać wagę po diecie musisz zastanowić się, jaki wpływ mają emocje na twój tryb życia i czy przypadkiem jedzenia nie traktujesz jako antidotum na niepowodzenia.
 Twoje ciało zrzuca kilogramy niechętnie. Wynika to z tego, że im mniej dostarczamy do naszego organizmu kalorii, tym wolniej działa nasz metabolizm. I to właśnie on może pokrzyżować twoje plany związane z odchudzaniem. Dodatkowo im więcej diet stosowałaś, tym trudniej będzie ci stracić na wadze. Organizm po doświadczeniach takiej diety każdą następną traktuje jak kryzysową sytuację energetyczną. Aby sobie z nimi radzić, uczy się magazynowania energii w taki sposób, że odkładana zostaje coraz to większa ilość tkanki tłuszczowej. Wpływa to także na zmniejszenie zużycia kalorii na podstawowy metabolizm, a przez to przybieranie na wadze.
Dlatego jeśli chcesz utrzymać szczupłą sylwetkę, musisz na stałe zmienić przyzwyczajenia żywieniowe.
Stałe gubienie i przybieranie kilogramów ma także wpływ i to negatywny na nasz układ odpornościowy. W wyniku stale stosowanych diet niską aktywność przejawiają komórki odpowiadające za walkę z infekcjami. Najnowsze badania pokazują, że wśród kobiet, u których nastąpił efekt jo – jo więcej niż 5 razy, limfocyty zmniejszały swoją aktywność o jedną trzecią.
O ile dieta to często coś, co stosujemy tylko przez pewien czas, ruch powinien stać się stałym elementem naszej rutyny. Jeśli chcesz utrzymać wagę po diecie, RUSZAJ SIĘ! 

Archiwum bloga