niedziela, 30 sierpnia 2015

uczucie zdenerwowania, podniecenia, zaniepokojenia wywołanego zbliżającą się podróżą.

 Jutro wylot wracam w niedzielę za tydzień a to poniżej wyszperałam tu w necie

 Mam już prawdziwe
 reisefieber- uczucie zdenerwowania, podniecenia, zaniepokojenia wywołanego zbliżającą się podróżą. Tak, chyba jakoś tak definicja tego określenia brzmi. Na wyrost martwię się, że zapomnę jakiegoś absolutnie niezbędnego składnika bagażu....http://kokkinonero.blox.pl/html

 Grecja - Kokkino Nero - 14 dniMiejscowość Kokino Nero jest bardzo niewielką wioską stosunkowo niedawno odkrytą dla turystyki.Położona jest  na wybrzeżu tesalskim, w Zatoce Termajskiej, w odległości:
- ok. 140 km na południe od Salonik,
- ok. 60 km na zachód od Larisy,
- ok. 40 km na południe od znanej miejscowości turystycznej Nei Pori,
- ok. 80 km na południe od największej miejscowości turystycznej na Riwierze Olimpijskiej - Paralii Katerinis.
Nazwa Kokino Nero bieże się z wypływającego tutaj źródełka szczawy żelasistej (Podobnie jak w Polsce w Dusznikach Zdroju).Ponieważ woda posiada dużą zawartość żelaza zabarwia wszystko co napotka na rdzawy kolor.
Wioska Kokino Nero leży w dolinie otoczonej zalesionymi wzgórzami gór Ossa (Kissawos). W związku z tym, że znajduje się można powiedzieć w lesie, Kokino Nero posiada specyficzny mikroklimat. Bliskość gór i lasów sprawia, że wilgotność powietrza jest odpowiednio podwyższona i letnie upały nie są uciążliwe tak, jak jest to w miejscowościach "betonowych" składających się tylko z ulic i hoteli, takich jak Paralia czy Nei Pori. Położenie Kokino Nero w otoczeniu gór i lasów przyprawia tej miejscowości dodatkowych walorów krajobrazowych.

Dodatkowo Kokino Nero znajduje się pomiędzy rozciągającymi się i na południe i na północ przepięknymi malowniczymi zatokami, które oglądane z wysokości dróg okalających, dają wymowne świadectwo swojego piękna. W wielu z nich okazałe skały i klify spadają z gór i lasów prosto do morza, stwarzając idealne warunki dla fotografii.

Morze w tym regionie oraz zatokach jest latem bardzo ciepłe, a jego temperatura dochodzi nawet do 27 stopni. Morze jest bardzo czyste, nie zmącone i nie zanieszczone niczym. W spokojne bezwietrzne dni można podziwiać dno morskie daleko w głąb, a kolory morza potrafią wzbudzić wrażenie - od turkusu, poprzez zieleń i błękit po ciemny granat.

W miejscach gdzie występują skały na dnie morza można podglądać bogactwo morskich stworzonek, np. rozgwiazdy, koniki morskie, ośmiornice, jeżowce, różne gatunki kolorowych ryb. Ciekawe są też tam mchy, porosty, roślinność oraz gąbki.

W zatokach tych znaleźć można różnorodne rodzaje plaż - od kamienistych, po piaszczyste. Wśród nich, każdy znajdzie odpowiednią dla siebie.
14:42, missmada , KOKKINO NERO

Archiwum bloga