sobota, 14 marca 2015

Na przyjęcie z okazji imienin czy urodzin powinniśmy zaprosić gości podając godzinę rozpoczęcia uroczystości. W stosunku do bliskich przyjaciół nie obowiązuje żadna oficjalna forma zaproszenia, mogą się one odbyć ustnie. Jednak przełożonych czy też dalszych znajomych powinniśmy zapraszać listownie, podając powód zaproszenia, bowiem mogą oni nie znać daty naszych urodzin.

http://dobre-wychowanie.blogspot.com/2011/08/uroczystosci-rodzinne.html


Imieniny, urodziny
Nie ma obowiązku wyprawiania ani imienin ani urodzin. Jeżeli już decydujemy się na odchodzenie tych świąt w gronie znajomych i rodziny, możemy to robić w zupełnie dowolny sposób - na pikniku, w domu czy też w lokalu.

Nie jest raczej dobrym pomysłem organizowanie przyjęcia-niespodzianki dla kogoś, kto wyraźnie sobie tego nie życzy. Imieniny i urodziny obchodzone są co roku, dlatego mamy rozeznanie, kto życzy sobie odwiedzin w ten dzień, a kto nie.

Znajomym, którzy nie wyprawiają hucznego przyjęcia z okazji imienin czy urodzin, należą się jednak życzenia telefoniczne lub listowne. Nie należy ich jednak składać wcześniej, ponieważ niektórzy przesądnie uważają to za złą wróżbę (nie dotyczy to życzeń listownych).

Na przyjęcie z okazji imienin czy urodzin powinniśmy zaprosić gości podając godzinę rozpoczęcia uroczystości. W stosunku do bliskich przyjaciół nie obowiązuje żadna oficjalna forma zaproszenia, mogą się one odbyć ustnie. Jednak przełożonych czy też dalszych znajomych powinniśmy zapraszać listownie, podając powód zaproszenia, bowiem mogą oni nie znać daty naszych urodzin.

Goście zaproszeni na uroczystość imienin czy urodzin zawsze powinni obdarować jubilata czy solenizanta jakimś podarkiem. Nie powinna być to raczej rzecz zbyt praktyczna, a pewien luksus, niekoniecznie bardzo kosztowny. Przy wybieraniu prezentu na imieniny czy urodziny nie powinniśmy kierować się naszym gustem, ale upodobaniami osoby, do której jesteśmy zaproszeni. Jednak najbardziej powszechnym prezentem otrzymywanym w dniu imienin czy urodzin są kwiaty. Należy przy tym pamiętać, że raczej nie dajemy kwiatów mężczyznom, a już na pewno nie robi tego kobieta.

Jeżeli kobieta i mężczyzna, idąc na urodziny obdarowują gospodarza kwiatami i innym prezentem, to obowiązuje zasada, że kobieta wręcza prezent, a mężczyzna kwiaty.                                **************************************
Dziś impreza urodzinowa z okazji 7 urodzin mojej wnuczki Oliwi. (urodziła się 8 marca)Pewnie znów w komplecie będzie cała rodzina mojego zięcia, a z rodziny córki jedynie młodszy syn z żoną i dziećmi(w podobnym są wieku jak dzieci mojej córki).Nie wiem dlaczego nie potrafią ze sobą  porozumiewać się z rodziną mojego starszego (wnuk ich syn jest przecież chrzestnym solenizantki)syna.Znów ich na urodziny nikt nie zaprosił... i jest mi także z tego powodu jakoś dziwnie.Ech ta moja córka.. zawsze musi być coś nie tak...


Archiwum bloga