wtorek, 2 grudnia 2014

Wiara w św. Mikołaja to jedno z najpiękniejszych przeżyć dzieciństwa.
Wiara w św. Mikołaja to jedno z najpiękniejszych przeżyć dzieciństwa. Na tego czerwonego staruszka z brzuchem, brodą, szerokim uśmiechem i worem pełnym prezentów czekaliśmy cały rok. I choć zawsze był on tajemniczy i trochę baśniowy, jego realności i istnienia długo nie poddawaliśmy w wątpliwość.

Rzadko zdarza się, by ktoś powiedział: nigdy nie wierzyłem w św. Mikołaja, czy: od zawsze wiedziałem, że go nie ma.
 Częściej pamiętamy, jak na niego czekaliśmy, jak pisaliśmy listy
 lub zostawialiśmy pod choinką łakocie, by mógł się posilić przed ruszeniem w dalszą drogę.

Czytaj więcej na:
http://dziecko.trojmiasto.pl/Mamo-czy-sw-Mikolaj-istnieje-n64557.html#tri


************************************************************************
Okropnie się dziś narobiłam pucując pomieszczenia w przyziemiu mojego domu. Węgiel(tonę w workach .40 worków z przywozem 730 zł wyleci przez komin w powietrze ech..) też już mi przywieźli ,i młodszy syn już 2 worki podał przez okienko pomieszczenia blisko kotłowni. Pozostały węgiel jest tuż pod domem Wymyłam dziś podłogi z lastrico którymi wyłożony jest cały dół domu, i łazienkę z wanną i  także kabinę prysznicową na dole wszystko w kafelkach . Uff ale przynajmniej już tam teraz aż przyjemnie jest  kiedy tam tak czyściutko wszędzie.(tylko że koty tam pewnie znów mi nabrudzą)
Ta część domu ma także kominek, i kiedy na dworze jest śnieg to czasem tam rozpalam ogień  kiedy wnuki są zimą w ogrodzie   lepią bałwana,a  kiedy rączki im marzną  przylatują się ogrzać,(jest wyjście na ogród) i pieczemy czasem kiełbaski nad ogniem kominkowym .Dzieci są tym  ogromnie ucieszone. Ale w tym roku śniegu nie ma, a tak nawiasem to ja osobiście wcale za śniegiem nie tęsknię.
Mój wnuczek Pawełek pisząc list do Mikołaja pomylił się i napisał ,,Kochany zajączku" hehe.
 Północ minęła,i już dziś 2 grudnia..idę do łóżka to może mi się coś pięknego przyśni . Obym tej nocy mogła zasnąć, bo wczorajsza noc pod tym względem nie była najlepsza..kończę już...
A miałam przez tydzień tu nic nie napisać . ...


Archiwum bloga