czwartek, 5 czerwca 2014

Wspominam tu sobie dawne czasy

http://www.gwarek.com.pl/artykuly,artykul,2631,Tarnogorskie_rugi


http://www.rodaknet.com/rp_jaslowski_29.htm

obraz z sieci

5 czerwca 1885 roku urodziła się moja Babcia Anna. 

Wiele mi opowiadała z tamtych czasów kiedy żyła tu na naszej Opolszczyźnie razem z rodzicami, i bardzo licznym rodzeństwem. Bardzo sobie te czasy mile wspominała, choć czasem w jej opowieściach były także smutne losowe historie. Jednak nic o tym co teraz tu czytam nie było ani chyba jej, ani mnie wiadome. Nikt nie uczył mnie historii mojej malej ojczyzny. Jestem pod tym względem teraz samoukiem  bo teraz kiedy czasu mam pod dostatkiem nadrabiam tu sobie te moje zaległości z tej ciekawej przeszłości historycznej.
Kogo to zainteresuje może kliknąć  linki powyżej lub poszukać temat klikając w Google hasło Rugi pruskie. 

Wklejam tylko tu jeden obraz pokazujący, że nie było tu tak sielankowo jak z opisu czasów i opowiadań mojej Babci by wynikało..

Ale tak już jest z tą naszą pamięcią . Jedni którzy żyją w tych naszych dzisiejszych czasach, i mają dobrze płatną pracę to sobie te obecne czasy chwalą , a inni skazani na tułaczkę po świecie by jakoś żyć po ludzku widzą te czasy zupełnie inaczej..

To że dziś poruszyłam taki temat to przez przypadek tak mi wyszło. Wklepałam 1885 rok i chciałam tu zobaczyć co to tez ważnego działo się na świecie kiedy urodziła się moja Babcia...

Archiwum bloga