sobota, 8 lutego 2014

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Planujesz porządki wiosenne w najbliższym czasie?obrazki z sieci

Pogoda nadal zmienna dziś tu u nas  wiosenna słoneczna, a wręcz prosi się o wiosenne porządki. Mycie okien, pranie pościeli i tym podobne. Czy zamierzacie zrobić wiosenne porządki w najbliższym czasie? Jakie to będą porządki?

                                               ******************************

Weszłam dziś do mojej kuchni i zapomniałam zdjąć moje okulary które tu mam przy stukaniu w klawisze, i się przestraszyłam hehe. Słonko niestety z uprzejmości nie grzeszy i wytyka mi tu każdy pyłek. Więc ponieważ to wschodnia strona okno poszło na pierwszy ogień. Teraz pierze się zasłona i firanki z kuchni w pralce. Na szczęście odpada mi dziś kotłownia, a zakupy także nie potrzebne.  To na razie. Jeszcze tu coś może dopiszę, bo przecież potrzebuję także tu moją odskocznie od tych codziennych żmudnych domowych zajęć. Ach, jak ja się cieszę ,że sobie jeszcze tak radzę i nie muszę prosić o cudzą pomoc w tym roku.
 Nie macie pojęcia jakie to dla mnie ważne po tym jak w zeszłym roku to naprawdę już groźnie wyglądało. Zresztą zdaję sobie sprawę że to niesamowite szczęście że to tak się skończyło , bo nasza służba zdrowia była najwidoczniej bezradna. A moje obecne zdrowie to najprawdziwszy cud. Bogu niech będą Dzięki-;)))


                         *****************  
Pewnie pomyślicie że mi już kompletnie odbiło, tak w samym środku zimy o tych porządkach wiosennych. Ale ja mam dom jak wieża Eiffel^a. Kiedy kończę na samym dole mogę rozpocząć znów na piętrze. Pranie powiesiłam przed chwileczką a na obiad zrobiłam sobie tak gęstą pomidorówkę że mogła byc równie pysznym sosem do makaronu, hehe. Ale to mi na razie wystarcza, bo jak kiedyś pisałam ,ulubionym daniem Ślązaków w sobotę to był żur(nie mylić z żurkiem hehe)bo w tym żurze to łycha stać musiała i był z mąki żytniej grubo zmielonej i czasem był tak kwaśny że po tej reszcie tego żuru to aż świnka w chlewiku piszczała haha, ale to tylko taki żart bo nikomu na myśl by nie przyszło coś śwince zostawić z tego naszego kiedyś popularnego dania które nawet  chleb zastępowało, którego nie zawsze było, co teraz  w naszych głowach mieścić się już nie potrafi ,że takie czasy kiedyś u nas bywały. 

                        ****************


Archiwum bloga