piątek, 6 września 2013

Można w okresie chandry po prostu być dla siebie dobrym i pozwalać sobie na drobne i większe przyjemności,

http://psychologia.wieszjak.pl/depresja/211854,Chandra-czy-depresja.html


http://psychologia.wieszjak.pl/depresja/211790,Jak-poprawic-sobie-nastroj.html

Nie tylko osoby dotknięte depresją miewają tzw. zły nastrój. Czasami każdy z nas czuje się smutny, przygnębiony, zmęczony i ogólnie zniechęcony. Są takie chwile, czasami dni, kiedy nic nam się nie chce. Dowiedz się, co możemy zrobić, by poczuć się lepiej?


Dieta  Może brakuje magnez??

Niewłaściwa dieta również może być przyczyną obniżonego nastroju. Wydaje się, że prawidłowe odżywianie chroni nas przed wieloma chorobami i przejściowymi, nieprzyjemnymi stanami. Dieta uboga w mikroelementy, zwłaszcza w magnez, którego związki z nastrojem potwierdza wiele badań, może przyczynić się do gorszego samopoczucia, a wyrównanie niedoborów magnezu powoduje powrót dobrego nastroju.
Należy zatem dbać o prawidłowo zbilansowane posiłki, żeby czuć się dobrze. Uzupełnianie niedoborów jakiegokolwiek składnika w postaci dodatkowej suplementacji (czyli kupionych w aptece tabletek czy innych specyfików), należy skonsultować z lekarzem, żeby uniknąć problemów związanych z ewentualnym nadmiarem danej substancji w organizmie. Zarówno niedobór, jak i nadmiar może okazać się szkodliwy dla naszego organizmu.http://www.wiersze.annet.pl/w,,27400


Cieślik Lucyna

Chandra

chandra złe samopoczucie
już od rana łapią doły
jak mam dziś od tego uciec
i skąd nastrój wziąć wesołynudzą filmy i seriale
coś od rana zgrzyta
chandra to tak mi się zdaje
rośnie i wcale nie znika

przygnębienie i apatia
trzyma wciąż w uścisku swoim
może jakaś dusza bratnia
gdzieś za drzwiami sobie stoi

niebanalnym czymś zaskoczy
i uśmiechem poczęstuje
dobry sen przyniesie w nocy
i energię znów poczuję

Sposoby na chandrę


Każdy, w zależności od przyzwyczajeń, upodobań, przyczyn chandry, może ratować się sprawdzonymi sposobami. Najczęściej pomocny jest tu odpoczynek, czasami zbawienny jest wyjazd (urlop lub weekend spędzony w nowym miejscu). Niektórzy wolą w tym czasie zaszyć się w domu i oddać ulubionym zajęciom lub – brakowi zajęć. Można w okresie chandry po prostu być dla siebie dobrym i pozwalać sobie na drobne i większe przyjemności, jeśli na co dzień nie mamy na nie czasu.
                                                           ***************************
Dobra dla siebie jestem aż nadto, potrzebowałabym raczej dobroci od innych dla siebie. Ach, bardzo brakuje mi kogoś do kogo można by się bez problemu milcząc po prostu  przytulić, nic wiecej.

Archiwum bloga