środa, 22 sierpnia 2012

...piękne są te kobiety, które tak się czują

http://pozytywnezycie.blox.pl/2012/05/6-krokow-do-poprawy-samooceny-1.html


6 kroków do poprawy samooceny

Jeśli zaniżona samoocena jest twoim problemem powinieneś wprowadzić pewne zmiany w swoim życiu i postępowaniu. To jak będziesz się czuł zależy przede wszystkim od twojego podejścia i sposobu myślenia.
  1. otaczaj się ludźmi, którzy są ci życzliwi; jeśli wśród znajomych masz osoby, które stale ci docinają, próbują wpędzać w kompleksy rozluźnij te kontakty lub całkiem z nich zrezygnuj
  2. nie porównuj się z innymi - to do niczego dobre nie prowadzi
  3. pamiętaj o tym, że wygląd nie jest najważniejszy - piękne są te kobiety, które tak się czują
  4. bądź aktywny, próbuj nowych rzeczy, sam wyznaczaj sobie swoje cele i osiągaj małe ale liczne sukcesy; gdy będziesz doświadczał i umiał więcej poprawi się także twoja samoocena
  5. nie koncentruj się na swoich brakach - myśl o tym, jak wiele zalet posiadasz
  6. zamiast przejmować się brakami w wyglądzie eksponuj to co masz ładnego
Potrzebuję jak nigdy dowartościowania  mnie.  Moja młodsza synowa chce mnie wpędzać w kompleksy. Znalazłam to  dziś w sieci i bardzo mi się przyda , szczególnie jak przeczytałam ten pierwszy punkt.  Ale nie tylko synowa żona mojego drugiego syna czuje do mnie jakąś dla mnie niewytłumaczalną niechęć. Także dobre układy z moją córką uległy oziębieniu odkąd  nie układało się nam to nasze okresowe wspólne zamieszkanie. Pomimo tego że to ja płacę te koszta które miałam z powodu większego obciążenia mediów.( 1500 zł nadpłaty za energię to tylko jedna z opląt dla przykładu która mnie obciąża i zapłacić muszę z początkiem września)
Zmiana tematu
Byłam dziś pobrać krew przed kolejną długo oczekiwaną wizytą u Endokrynologa. Dobrze że miałam przy sobie taka gotówkę, bo płacenie 70 złotych za te badania mnie nie tylko trochę zaskoczyło. Jutrzejsza wizyta także będzie płatna, bo to niepubliczna przychodnia, w sąsiednim mieście bo u nas specjalisty takiego nie ma.

Powracając jednak do pierwszego dzisiejszego tematu, to mi się podoba ten 5 punkt, i łącząc go z tym brakiem tych 70 zetów w mojej portmonetce i tych opłat dodatkowych spowodowanych przez zamieszkanie u mnie młodych, to sobie pomyślę że pieniądze przecież szczęścia nie dają ponoć, więc pal je licho.
 Kupiłam sobie po drodze świeżą bułkę idę więc sobie zrobić drugą dzisiejszą kawę, i do tego bułkę z masłem i konfiturą malinową , już mojej tegorocznej produkcji.
Życie jest jednak pomimo wszystko życia warte.
 Miłego dnia zaglądającym tu do mnie dziś.
Archiwum bloga